Ahmet Hakan: Tarafsız değilim

Ahmet Hakan: Tarafsız değilim

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, Habertürk Medya Kritik programında Serap Belet Douillet'in sorularını yanıtladı. "Bu hükümet beni rahatsız etmiyor" diyen Hakan, "Beni rahatsız eden eleştireceğim şeylerin yanında övebileceğim şeyler de var" şeklinde konuştu.

"HÜKÜMETİ DÜŞMAN OLARAK GÖRMÜYORUM"

Türkiye'de iki farklı yazar tipinin olduğunu savunan Ahmet Hakan, 'Tükiye'de hükümet karşıtı, bu hükümeti götürmeye çalışan bir yazar tipi var. Bir de bu hükümet kalsın diye çaba sarf edenler var' dedi. Kendisinin ise ara bir çizgide olduğunu ifade eden Hakan, 'Ben hükümeti düşman olarak görmüyorum. Bu hükümet beni çok rahatsız etmiyor. Ben uygulamalarına bakıyorum. Beni rahatsız eden eleştireceğim şeylerin yanında övebileceğim şeyler de var' diye ekledi.

"TARAFSIZ DEĞİL TARAFIM"

Başbakan Erdoğan'ın Muhteşem Yüzyıl diziyle ilgili eleştirilerini saçma bulan tarafta olduğunu ancak Başbakan'ın İsrail konusundaki duyarlılığında ise onunla aynı tarafta olduğunu belirten Hakan, 'Yani ben tarafsız değilim, tarafım. Duruma göre. Her durumda Başbakan'a destek mi vereceğiz ya da her durumda Başbakan'a muhalif mi olacağız? Bence cevap vermemiz gereken sorular bunlar' ifadelerini kullandı.