Petrol
95.97
-0.64%
Euro
18.1822
-0.43%
Dolar
18.1023
0.13%
Altın
1.017
-0.42%
Borsa
302
0.00%
Bitcoin
391.321
-8.38%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C
  Alevi kanalında Ahmet Kaya tartışması program bitirdi İZLE

  Alevi kanalında Ahmet Kaya tartışması program bitirdi İZLE

  Cem TV'de yayımlanan "Gonca Elmas ile 7 Renk" programında yaşanan Ahmet Kaya ve Kürtçe şarkı tartışmasının ardından programın yayından kaldırıldığı açıklandı.
  • 17.04.2014 - 15:19

  Alevi kanalında Ahmet Kaya tartışması program bitirdi İZLE #1

  "Mevsimsiz Türküler” isimli bir albüm çıkaran Mehmet ve Ekrem Arpak kardeşler, 13 Nisan Pazar günü Cem TV’de yayımlanan “Gonca Elmas ile 7 Renk” programına katıldı. Ekrem Arpak programda Ahmet Kaya’ya ithafen yazdıkları “İki Gözümdün” şarkısını seslendirdi. Arpak, şarkının ardından da sunucunun sorusu üzerine şarkının hikâyesini anlattı.

  Cem TV'de Program bitiren Ahmet Kaya tartışması İZLE

  Kaya’nın ülkenin sevilen bir değeri olduğunu belirten Arpak, “1999’da bir ödül töreni vardı, Ahmet Kaya’ya çatal atılmıştı. Sadece ‘Kendi dilimde bir türkü söylemek istiyorum’ diyen bir sanatçıya çatal atılmasına tahammül edemedim. Bu şarkı da o geceye cevaben yazıldı” dedi.

  "BEN TÜRKÇE TERCİH EDİYORUM"

  Ancak bu sözler sunucu Elmas'ı kızdırdı. Ahmet Kaya'nın PKK ile bağlantılı olduğunu ima ederek, "40 bin vatandaşımızı katleden çakal başına hizmet eden kim olursa olsun candan düşmanız. Sanatçı siyasi görüşünü ifade ederken sivri uçlara çok dikkat etmelidir" dedi. Bunun üzerine Arpak, Kaya’nın sayılan özelliklere sahip olmadığını belirterek Türkiye'de Arapça şarkı söyleniyorsa Kürtçe de söylenebileceğini ifade etti. Elmas ise “Ben burada Türkçe tercih ediyorum. Arapça da söyletmem. İsteyen Arap kanalını seyretsin” diye cevap verdi. Bunun üzerine Apak kardeşler programdan ayrıldı.

  PROGRAM YAYINDAN KALDIRILDI

  Cem Medya Grubu Başkanı Celal Toprak programın yayından kaldırıldığı söylentilerini doğruladı. Programın sözleşmesinin de sonra erdiğini belirten Toprak, sunucunun görüşlerini paylaşmadıklarını belirtti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir