Altaylı'dan neden mi istifa ettim yazısı

Altaylı'dan neden mi istifa ettim yazısı

Alo Fatih kasetlerinin internete düşmesinin ardından yayın politikasında Cemaat'e yakın bir çizgiye yaklaşan Habertürk'ün Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı gazetedeki görevinden istifa etti.

KÖŞESİNDEN DUYURDU

Fatih Altaylı bugünkü yazısında istifa ettiğini duyurdu, gerekçesini açıkladı. Altaylı, "Bu bir veda yazısı değildir" başlığını taşıyan yazıda köşe yazarlığına devam edeceğini, sadece genel yayın yönetmenliği görevini bıraktığını duyurdu.

NAMUSSUZLUK YAPILMADI

Habertürk'ün bağlı olduğu Ciner grubu hakkında da açıklama yapan Altaylı, "İçinde bulunduğum grup hiçbir zaman namussuzluk yapmadı" diyerek de Ciner'e ve şirketlerine sahip çıktı. Altaylı özetle şunları yazdı:

"Bu kararıma sağolsun Turgay Ciner de büyük saygı gösterdi. Beni hangi şartlarda, nasıl bu görevde tuttuğunu bildiğim için ona rağmen böyle bir kararı alamazdım.

Dün editör arkadaşlarımla "veda"konuşmasını yaparken onlara söylediğim bir şeyi sizlere tekrarlamak istiyorum. İçinde bulunduğumuz bu grup asla"namussuzluk" yapmadı. Gazetesini asla habercilikten başka amaçlarla kullanmadı. Biz de bunun rahatlığı içinde gazetecilik yaptık."