Euro
10.1585
0.21%
Dolar
8.5548
0.08%
Altın
499.24
0.5%
Borsa
1.361
0%
Bitcoin
342.749
1.11%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C
  Altaylı'dan neden mi istifa ettim yazısı

  Altaylı'dan neden mi istifa ettim yazısı

  Fatih Altaylı, Habertürk'teki görevinden istifa etti. Altaylı'nın istifa ettiği gece medya kulislerine düşerken, bugünkü yazısı ile de kesinlik kazanmış oldu.
  • 29.03.2014 - 08:58

  Altaylı dan neden mi istifa ettim yazısı #1

  Alo Fatih kasetlerinin internete düşmesinin ardından yayın politikasında Cemaat'e yakın bir  çizgiye yaklaşan Habertürk'ün Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı gazetedeki görevinden istifa etti.

  KÖŞESİNDEN DUYURDU

  Fatih Altaylı bugünkü yazısında istifa ettiğini duyurdu, gerekçesini açıkladı. Altaylı, "Bu bir veda yazısı değildir" başlığını taşıyan yazıda köşe yazarlığına devam edeceğini, sadece genel yayın yönetmenliği görevini bıraktığını duyurdu. 

  NAMUSSUZLUK YAPILMADI

  Habertürk'ün bağlı olduğu Ciner grubu hakkında da açıklama yapan Altaylı, "İçinde bulunduğum grup hiçbir zaman namussuzluk yapmadı" diyerek de Ciner'e ve şirketlerine sahip çıktı. Altaylı özetle şunları yazdı:

  "Bu kararıma sağolsun Turgay Ciner de büyük saygı gösterdi. Beni hangi şartlarda, nasıl bu görevde tuttuğunu bildiğim için ona rağmen böyle bir kararı alamazdım. 

  Dün editör arkadaşlarımla "veda"konuşmasını yaparken onlara söylediğim bir şeyi sizlere tekrarlamak istiyorum. İçinde bulunduğumuz bu grup asla"namussuzluk" yapmadı. Gazetesini asla habercilikten başka amaçlarla kullanmadı. Biz de bunun rahatlığı içinde gazetecilik yaptık."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir