Dolar
7.2857
1.1256%
Euro
8.5937
1.3085%
Altın
1931.3
1.0078%
Borsa
1114.18
0.372%
G. Altın
453.844
2.4966%
Bitcoin
83873.24
2.9682%
27ºC
İstanbul
Açık 27 C
  Altaylı'dan Sırrı Süreyya'ya PKK tepkisi - Video

  Altaylı'dan Sırrı Süreyya'ya PKK tepkisi - Video

  Fatih Altaylı'dan BDP'li Sırrı Süreyya Önder'e canlı yayında PKK tepkisi.
  • 09.01.2013 - 02:31
  Altaylı'dan Sırrı Süreyya'ya PKK tepkisi - Video

  Altaylı dan Sırrı Süreyya ya PKK tepkisi - Video #1

  ENSONHABER.com/DETAY HABER  Habertürk'te yayınlanan Teke Tek programının dün gece ekrana gelen bölümünde BDP'li milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Kürt sorunu ve İmralı görüşmelerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

  ALTAYLI'DAN PKK TEPKİSİ

  Önder, Öcalan ile devlet arasındaki görüşmeler için barış dilinin oluşturulması gerektiğini belirtirken silahların da en kısa zamanda susması gerektiğini ifade etti. Sırrı Süreyya Önder'in, insanların devletin sistematik asimilasyon çabalarına karşın dağlara çıktığına dair görüşüne katılmayan Altaylı, "Öyle bir anlatıyorsunuz ki zannedersin PKK şahane bir örgüt" şeklinde tepki gösterdi.

  "GÜNGÖREN'DE BOMBAYI BEN Mİ PATLATTIM?"

  Altaylı, Kani Yılmaz'ın açıklamalarını da örnek göstererek PKK'nın kendi içinde yaptığı infazları hatırlattı. KCK gösterilerinde yaralanan ve öldürülenleri de örnek gösteren Altaylı, "Güngören'de bombayı ben mi patlattım" diye de ekledi.

  "BİR PKK'LIYA SORARSINIZ"

  Altaylı'nın hatırlatmaları karşısında Sırrı Süreyya Önder ise mutlak bir cevap vermek yerine topu taca attı.

  "Bombayı ben de patlatmadım. Tüm bunları bir gün buraya bir PKK'lı getirip ona sorarsınız" diyen Önder, kendisinin bir barış projeksiyonu tutmaya çalıştığını ve bu sorunun muhatabı olmadığını söyledi. Ayrıca PKK'nın kendi içindeki infazlar için de "Kürtler'in kendi aralarında konuşacağı bir mesele" nitelemesi yapan Önder, "İnsanlara tüm bunları konuşacak bir zemin sağlamamız gerekiyor" ifadelerini kullandı.

  ALTAYLI'DAN ÖNDER'E PKK TEPKİSİ

  Altaylı dan Sırrı Süreyya ya PKK tepkisi - Video #2

  Görüş Bildir