Dolar
7.3363
-0.019%
Euro
8.6085
-0.0835%
Altın
2027.57
-0.367%
Borsa
1075.52
1.4077%
G. Altın
478.231
-0.0455%
Bitcoin
86664.59
-0.4996%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C
  Ana Haber ratinginde ben de varım diyen iki Nazlı

  Ana Haber ratinginde ben de varım diyen iki Nazlı

  Star TV Ana Haber spikeri Nazlı Öztarhan ve Fox Ana Haber spikeri Nazlı Tolga yarışta ben de varım diyor..
  • 31.01.2013 - 11:04
  Ana Haber ratinginde ben de varım diyen iki Nazlı

  Ana Haber ratinginde ben de varım diyen iki Nazlı #1

  ENSONHABER.com/DETAY HABER Haber kanalları başta olmak üzere ana haber bültenlerinde artık kadın sunucuların ağırlığı kendisini iyiden iyiye hissettiriyor. Spikerler arasında en çok dikkat çeken iki kadının ismi de Nazlı. Nazlı Öztarhan, Star Ana Haber bültenini Uğur Dündar'dan devraldıktan sonra başarılı bir grafik sergilerken, Fox Ana Haber sunucusu Nazlı Tolga, ratinglerde dikkat çekici rakamları gördü.

  Nazlı Tolga

  Ana Haber ratinginde ben de varım diyen iki Nazlı #2

  Nazlı Öztarhan

  Ana Haber ratinginde ben de varım diyen iki Nazlı #3

  Son rating rakamlarına göre, AB Grubunda Nazlı Öztarhan ve Nazlı Tolga usta haberci Ali Kırca'nın sunduğu Show Ana Haber'i de geride bıraktı. Nazlı Tolga dün akşamki sıralamada yüzde 11'lik share alırken Nazlı Öztarhan ise yüzde 10'luk share elde etti.

  Ana Haber ratinginde ben de varım diyen iki Nazlı #4

  ÖZTARHAN, UĞUR DÜNDAR'IN KOLTUĞUNA OTURDU

  Ana Haber bültenlerindeki erkek egemenliğinin tahtını sallayan iki spikerin kariyeri oldukça başarılı. İstanbul doğumlu Öztarhan, ilk ve orta öğrenimini İstanbul'da,
  lise eğitimini ise İsviçre'de tamamladı. ABD'nin Boston eyaletinde Emerson
  College'da hem televizyon hem psikoloji alanında eğitim gören başarılı spiker
  Türkiye'ye döndükten sonra uzun süre muhabirlik ve programcılık yaptı. 1999
  yılında NTV'de işe başlayan Öztarhan 2002 yılında Amerika Birleşik Devletleri
  Dışişleri Bakanlığının davetlisi olarak Beyaz Saray ve Pentagon gezilerini
  içeren bir eğitim gördü. 2005 yılında Erdoğan Aktaş'la beraber Kenan Işık
  döneminde Star TV'ye geçti. 2006 yılından beri Star Haber'i sunuyor. 2008
  yılında Uğur Dündar Star Haber'i sunduğu zamanlarda muhabirlik yaptı. Ardından Murat Çelik Star TV'den ayrıldıktan sonra muhabirliği bıraktı ve Hafta sonu Haberleri sundu. 2011 yılında Uğur Dündar Star Haber'i bıraktıktan sonra hafta içi haberciliğine döndü.

  NAZLI TOLGA KİMDİR?

  Ekranlardaki erkek spiker tahtına darbe indiren isimlerden birisi olan Nazlı Tolga, 7 yaşında babasının görevi dolayısıyla Ankara'dan İstanbul'a taşındı. İlk olarak Erenköy İlköğretim Okulu ardından Üsküdar Amerikan Lisesi'nden mezun oldu. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'ni bitirdikten sonra Galatasaray Üniversitesinde Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisans eğitimi aldı. Üniversite eğitimini aldığı sırada Kanal D'ye yaptığı staj başvurusunun kabul edilmesi ile 1998 yılında habercilik kariyerine başladı.

  KANAL D VE SHOW'DAN SONRA FOX'A GEÇTİ

  İlk olarak Kanal D'de Dış Haberler servisinde çalışmaya başladı. Daha sonra Tuncay Özkan Genel Yayın Yönetmenliği'nde gün arası ve gece haberlerini sundu. Kanal D'de geçen 4 yıl sonunda 2002 yılında Tuncay Özkan'ın
  Doğan Grubu ile düştüğü anlaşmazlık nedeni ile Tuncay Özkan, Defne Samyeli ve ekibi ile Show TV'ye geçti. Show TV'de kaldığı 1 yıl boyunca gün arası ve gece haberleri dışında bazı özel röportajlarda yaptı.

  2003 yılında Show TV'den ayrılarak aynı yayın grubunun haber kanalı olan Skytürk'e geçti. Skytürk'te önce öğle kuşağında Nazlı Tolga ile Gündem daha sonra ise akşam kuşağında Nazlı Tolga ile Haber Masası isimli programları hazırlayıp sundu.

  2007 yılı Ocak ayında Doğan Şentürk'ün daveti üzerine TGRT'ye geçti. Spikerliğin yanı sıra özel bir medya eğitim merkezinde spiker adayları için ders veren Nazlı Tolga, son olarak hafta içi her gün 18:30'da Fox Ana Haber'i sunuyor.

  Görüş Bildir