Ayşe Arman'ın son yazısı: Ölüme karşı tek çare sevişmek

Ayşe Arman'ın son yazısı: Ölüme karşı tek çare sevişmek

Hürriyet yazarı Ayşe Arman, Ferzan Özpetek'in yeni filmi 'Kemerlerinizi Bağlayın' vizyona girmeden Özpetek ile konuştu. 'Ölüme karşı tek çare sevişmek' yazısını kaleme aldı.

BİRİNCİ SAYFAYA BAŞKA BAŞLIK

Gezi olaylarında yaralanan Berkin Elvan 269 gün sonra hayatını kaybetti. Berkin Elvan'ın ölümüne ilişkin protestolarda, polis memuru Ahmet Küçüktağ şehit oldu. 21 yaşındaki Burak Can Karamanoğlu Okmeydanı'nda öldürüldü. Türkiye yasta. 'Sevişmeli' başlık yanlış anlaşılır kaygısıyla hareket eden Hürriyet, bu defa Ayşe Arman'ın bu başlığını birinci sayfadan görmedi. Mutlaka kullanacağı bu başlık yerine 'Kemerlerinizi bağlayın'ı tercih etti.

"ÖLÜME KARŞI TEK ÇARE SEVİŞMEK"

Senin filmde en keyif alarak çektiğin sahne hangisiydi?

Mutfak sahnesi ve birbirlerine bakmadan sırt sırta konuşmaları. Adam, “Çorba güzel olmuş” diyor. Aslında “Ben korkağın tekiyim. Senin hasta olduğunu öğrenince korktum, kaçtım” demek istiyor. Kadın bir şeyler söylüyor ama aslında iç sesleri bambaşka şeyler diyor. Hastanedeki sevişme sahnesini de severek çektim. O esnada doktorlar da yanımızdaydı. Oradaki tüm tedaviler, duygular, sahneler çok gerçekçiydi. Zaten doktor kadın da dedi ki, “Bir kanser hastası hastaneye yattığında bir buçuk saat, ne hemşireler ne biz odasına gitmeyiz. Çünkü biliriz ki, o çiftler mutlaka sevişecektir. Siz bu gerçeği nereden biliyordunuz ki, filme koydunuz?”

Hakikaten nereden biliyordun?

-Bilmiyordum. Öyle esti. İçgüdüsel! Benim sevgilimin başına böyle bir şey gelse sevişmek isterim. Çünkü ölüme karşı gelebilecek tek şey sevişmek.