Ayşe Hür'den Taraf cemaatçi mi açıklaması

Ayşe Hür'den Taraf cemaatçi mi açıklaması

Gazeteci yazar Ayşe Hür, Tvnet'in çok konuşulan programlarından Son Baskı'da eski gazetesi Taraf'a ağır eleştirilerde bulundu. Taraf gazetesinin ekonomik sorunlarına ve cemaatle ilişkisine de değinen Hür "Taraf'ın cemaatle bir bağlantısı olduğunu düşünmüyorum. Olsa bile, Fethullah Hoca'nın bu kadar pinti olduğunu da sanmıyorum." dedi.

İşte Hür'ün o açıklamaları

"TARAF'TA İLGİSİZLİK VE KOPUKLUK VARDI"

"20 yıllık evliliklerde ortada bir şey yokken bir kopuş başlar. Taraf'la da öyle oldu. Bir ilgisizlik bir kopukluktan şikâyetçiydim. Yazılarımı köşe yazarları bile değerlendirmez, yorum yapmazdı. Yazarlar ve yönetimle aramızda kopukluk vardı. Attığım maillere de cevap gelmezdi. Taraf yönetiminin gazetecilerle ilişkisi mesafeliydi. Yemekler olurdu beni davet etmeyi unuturlardı. İdeolojik olarak ayrışmalar da başladı. Son 1 Mayıs tartışmasındaki Taraf'ın editöryal tutumunu çok doğru bulmadım. Halil Berktay'ın yanında yer almaları iyi olmadı. Bir de maddi sıkıntılar üstüne eklenince ayrışma başladı.

Ayşe Hür: Fethullah Hoca'nın pinti olduğunu sanmıyorum

Ayşe Hür'den Taraf cemaatçi mi açıklaması

"TARAF'A FETHULLAHÇI DENİLDİ!"

Çok yanlış yorumlar yapıldı. Başından beri bize de Fethullaçı denildi. Fetullah Hoca'nın bu kadar pinti olduğunu sanmıyorum. Bu kadar yatırım yaptıysa o kişileri de mutlu eder diye düşünüyorum. Fakat öyle bir havanın biz de etkisindeydik. Habire açıklama yapmak durumunda kalıyorduk.

Hükümetle ilişkilerinde de bir tutumu yoktu. Zaman zaman çok muhalif oluyordu zaman zaman ise çok yakın oluyordu. Yorumdan çok haber, analiz, belge sunmalı gazete. Çok sık eleştiri yapmak bir süre sonra yapılan muhalefeti de küçültüyor.

"MUHAFAZAKAR ÇEVRE TARAF'I ÇOK KOLAY HARCADI"

Muhafazakar çevre de Taraf'ı çok kolay harcadı. "Siz bunu hak ettiniz biz sizi uyarıyoruz. Muhafazakar çevre sizi kullanır atar" diyorlardı.

Asıl olan muhalif değil eleştirel olmaktır. Taraf'ı biraz siyasi proje olarak algıladı insanlar. Kimi yerlerde de belki de haklıydılar."