Petrol
112.94
0.80%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
471.904
-2.90%
16ºC
İstanbul
Açık 16 C
  Bekir Coşkun'dan Atatürk-İnönü caps'leri gibi köşe yazısı

  Bekir Coşkun'dan Atatürk-İnönü caps'leri gibi köşe yazısı

  Sözcü yazarı Bekir Coşkun, bir dönem internette sıkça paylaşılan "Atatürk - İsmet İnönü capslerine" çok benzeyen bir yazı kaleme aldı.
  • 18.10.2014 - 10:45

  Bekir Coşkun dan Atatürk-İnönü caps leri gibi köşe yazısı #1

  Ak Saray adıyla anılan ve Cumhurbaşkanlığı resepsiyonu için 29 Ekim'de ev sahipliği yapacak olan konut konuşulmaya devam ediyor.

  AK SARAY TARTIŞMALARI

  CHP lideri Kılıçdaroğlu "CHP iktidarında Ak Saray'ı ODTÜ'ye vereceğiz" açıklaması yaparken, 29 Ekim resepsiyonuna da Ak Saray'da olduğu için katılmayacağını belirtmişti.

  CAPS GİBİ KÖŞE YAZISI

  Ak Saray üzerinden yürütülen tartışmalara son olarak Sözcü yazarı Bekir Coşkun da katıldı. Ancak Bekir Coşkun, direkt olarak "Atatürk bu manzarayı görse ne hissederdi" diye sorgulamak yerine, bir dönem meşhur olan "Atatürk İsmet İnönü capsleri" üzerinden bir yazı kaleme aldı.

  Yazıda Atatürk ile İsmet İnönü arasında geçeceği tahmin edilen diyaloglar ilginç bir biçimde verildi. İşte o yazıdan bazı bölümler:

  Bekir Coşkun dan Atatürk-İnönü caps leri gibi köşe yazısı #2

  Her sene bu zamanlar, Atatürk‘ün Ankara’ya gelişi ve cumhuriyetimizin ilan edildiği günler, kafama takılır… Atatürk ya çıkagelse?..

  * Beyaz atının üzerinde Dikmen sırtlarından gözüktü… Herkes karşılamaya koştu, halk, öğrenciler, okullar, esnaf… Gazi’nin yanında al bir atta İsmet Paşa ve arkada diğer silah arkadaşları…

  "BİZİM ÇİFTLİK NEREDE İSMET"

  Gazi, İsmet Paşa‘ya eğilip sorar: “Bizim çiftlik nerede İsmet?..” “Cenup istikametinde Gazi hazretleri…” Gazi, elini gözlerine siper yapıp uzun uzun bakar…

  Emniyeti bakımından arazilerin üzerini betonla mı örtmüşler?..” “Hayır, bina yapmışlar Gazi hazretleri…

  "ŞU İNEKLERİN YERİNDEKİLER NE İSMET"

  “Şu ineklerin yerindekiler ne?…” “Yüksek bürokratlar lojman yapmışlardır kendilerine…”

  “Peki bu?..” “Ak-saray…” “Süvari birlikleri kışlası mı?..” “Cumhurbaşkanlığı sarayı, yeni yaptılar…” “Benim şadırvanın üzerine yapmış…”

  "GİDELİM İSMET"

  “Söğütözü, bizim çoban kulübemiz, şu cam aynaların altında olacaktı…” Gözleri dolar… “Kavaklık, elma bahçeleri, çimenli yol, dut ağaçları, çam ormanı, buğday tarlaları, yoncalık… Ben o çiftliği halka bırakmıştım… Mirasıma sahip çıkacak bir halk varmış gibi gelmişti bana… Gidelim İsmet…”


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir