Petrol
94.66
0.57%
Euro
18.2401
-0.01%
Dolar
17.9209
0.05%
Altın
1.023
0.02%
Borsa
275
0.00%
Bitcoin
418.482
0.60%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C
  Can Dündar hakim karşısına çıktı

  Can Dündar hakim karşısına çıktı

  Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davaya katıldı. Dündar, adliyeye geldiğinde gazetecilere açıklama yaptı.
  • 26.02.2015 - 14:08

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisiyle ilgili her sözü, her eleştiriyi hakaret sayarak dava açtığını ifade eden Dündar, "Bir tür kendince yıldırma politikası izliyor. Zaten muhasara altına alınmış bir basın, medya ortamında ses veren herkesi de cezalandırarak yıldırmaya çalışıyor. Ama bunun bir karşılığı olmadığını göreceksiniz. Çünkü biz söylemeye, yazmaya devam edeceğiz. Belki yargılanarak, belki tehditlere maruz kalarak ama elbette devam edeceğiz" diye konuştu.

  Can Dündar hakim karşısına çıktı - Video

  Can Dündar hakim karşısına çıktı #1

  "ERDOĞAN YAŞ GÜNÜ KUTLAMASI YAPTI"

  Can Dündar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı kast ederek, "Bugün yaş günü, kendince böyle bir yaş günü kutlaması yaptı. Birçok meslektaşım bugün burada yargılanacaklar. Mahkemelerde buluşuyor olacağız" dedi.

  CEMAAT ARKASINDAYDI

  Can Dündar'ın adliye önünde gazetecilere açıklama yaptığı sırada cemaatin olan Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı üyesi Erkam Tufan'ın da Dündar'ın arkasındakilerden biri olması dikkat çekti.

  Can Dündar ve gazetesi, önceleri Cemaat'le ve Cemaat'in yazarlarıyla sürekli davalık oluyordu. Şimdi ise iktidar karşıtlığı bu iki kutbu birleştirmiş durumda.

  CEMAAT'İN TAPELERİNİ YAYINLAYIP CUMHURİYET'İN BAŞINA GEÇTİ

  Cumhuriyet yönetimi, Charlie Hedbo'nun Hz. Muhammed karikatürlerini yayınlamak istemeyen Utku Çakırözer'i genel yayın yönetmenliği koltuğundan almış, yerine ise Can Dündar'ı getirmişti.

  Aynı Cumhuriyet 17 Aralık süreci sonrası Cemaat'in ardı ardına yayınladığı ses kayıtlarını manşetlerine taşımıştı. Can Dündar da köşesinde defalarca tapelere yer vermişti.

  Can Dündar hakim karşısına çıktı #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir