Euro
9.6685
0.65%
Dolar
8.0649
0.72%
Altın
461.52
1.59%
Borsa
1.408
0.03%
Bitcoin
499.628
-1.06%
11ºC
İstanbul
Çok bulutlu 11 C
  Cengiz Özdemir patronu olduğu dergiye kapak oldu

  Cengiz Özdemir patronu olduğu dergiye kapak oldu

  Turkmedya'nın başına geçen Cengiz Özdemir, kapaktan mesajını verdi.
  • 03.08.2013 - 13:48

  Cengiz Özdemir patronu olduğu dergiye kapak oldu #1

  Mehmet Emin Karamehmet'in TMSF tarafından el konulan Türkmedya Grubu'nun başına getirilen Cengiz Özdemir, Platin Dergisi'ne kapak oldu. Kızını, yönettiği kanalda ekran yüzü yapan Özdemir, şimdi de patronu olduğu dergiye kapak oldu.

  PLATİN'E KAPAK OLDU

  El konulan Türkmedya Grubu'na ait olan Platin Dergisi'nin bu ay çıkan sayısında Cengiz Özdemir kapağı yer aldı. "Türkmedya Grubu yen bir ekol olacak" mesajıyla tam sayfa fotoğrafı kullanılan Özdemir'in bilinmeyen yönleri röportaj ile ortaya çıkarıldı.

  BİLİNMEYEN YÖNLERİ

  Röportajın içeriğinde ise Cengiz Özdemir'in şimdiye kadar bulunduğu görevler ve projeleri anlatıldı. Kapak yazısında, "Ağırlık olarak medya ve medyanın toplumdaki rolünü konuşmayı planlıyorduk; ancak laf lafı açtı ve bir anda kendimizi kültür, sanat ve sinema da konuşur bulduk. Cengiz Özdemir, Miniaturk'ü ülkemize kazandıran isim" ifadesi kullanıldı.

  KIZI SKYTÜRK'TE EKRAN YÜZÜ

  Cengiz Özdemir, geçen ay skandal bir karara daha imza atmıştı. El konulan SKYTurk televizyonunun ekran yüzü olarak Cengiz Özdemir'in kızı Hilal Özdemir iş başı yaptı. Kızını patronu olduğu haber kanalına spiker yapan Özdemir, bu ay da dergiye kendine kapak yaptırarak ailesine çalışmış oldu.

  2007 YILINDA AK PARTİ'Yİ YERDEN YERE VURAN İSİMDİ

  Cengiz Özdemir, 2007 yılında verdiği bir mülakatta Erdoğan’la çok eskiden tanışık olduklarını, bir dönem çok yakın olduklarını da belirtmiş ve şöyle devam etmişti:

  “Aslında ben AKP’nin kurucuları arasında yer alabilirdim. Ama olmadım. AKP’den umudum vardı. Merkez Sağın gerçek partisi olacaklarını düşünüyordum. Bu fırsat ellerine geçti. Ama yapamadılar. Türkiye’de siyasetin temeli, merkez sağdır. AKP merkez sağı bütünleştirebilirdi. Özal’ın yaptığını Tayyip Bey yapabilirdi. Ama yapmadı. Her yere İmam Hatiplileri doldurdular. Merkez Sağı kucaklayamadılar. Bu nedenle ortaya yeni bir ihtiyaç çıktı. Merkez sağın yeniden bütünleşmesi ihtiyacı çıktı. Tayip Bey’i iyi tanırım. Kesinlikle Cumhurbaşkanı olmayı çok istiyordu. Neden kendisi aday olmuyor, bunu anlayamıyorum. Bence kendi iradesi dışında bir durum var. Kesinlikle kendisini engelleyen bir güç var. Yoksa Tayyip Erdoğan kendisi Cumhurbaşkanlığına çıkardı. Türkiye her zaman merkez sağ parti iktidarları ile nefes almıştır. Siyaset yine merkez sağda zirve yapacak. Önümüzdeki seçimlerden sonra iktidar mutlaka değişecek. Göreceksiniz. DYP mutlaka iktidarın içinde olacaktır.”

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir