Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
482.038
1.48%
17ºC
İstanbul
Açık 17 C
  Ceyda Karan'dan PKK vahşetini savunan tweet

  Ceyda Karan'dan PKK vahşetini savunan tweet

  Cumhuriyet gazetesi yazarı Ceyda Karan, attığı bir tweet'le PKK'lıların kafasını taşla ezerek öldürdüğü gençlere nefret kustu..
  • 18.10.2014 - 13:20

  Ceyda Karan dan PKK vahşetini savunan tweet #1

  Önceki hafta Kobani'de IŞİD'le PKK'ya bağlı YPG'lilerin çatışmalarını yerinden izlemek için kente giden ve gidiş yolunda kahkalarla dolu selfie fotoğrafını paylaşarak tepki toplayan Ceyda Karan, bu kez de attığı bir tweet'le gündemde.

  PKK'LILAR ŞEHİRLERİ ATEŞE VERMİŞTİ

  Kobani olayları bahane edilerek Türkiye'de birçok şehir ateşe verilmiş, ev ve işyerleri yakılmış, kamu binaları büyük zarar görmüştü.

  HÜDA PAR'LI GENCİ KAFASINI EZEREK ÖLDÜRDÜLER

  Ardından hızını alamayan PKK'lılar, IŞİD'e yakın olduğu gerekçesiyle Hüda Par binalarına saldırmış ve binada bulunan dört gençten, kimini 4. kattan aşağı atarak kimini de kafasını taşla ezerek öldürmüştü.

  PKK'NIN İŞKENCELERİNİ SAVUNAN GAZETECİ

  Aynı Ceyda Karan bu kez de PKK'lı Kürtler'in dindar Kürtler'e saldırmasını ve bunun sonucunda gerçekleşen ölümleri savundu. Ceyda Karan attığı bir tweet'le PKK'lıların Hüda Par'a saldırmasını ve ardından Hüda Parlılar ile PKK'lılar arasındaki çatışmaları "Yobaz Kürtler'in halka saldırısı" olarak yorumladı. Ve PKK'lılar ile Hüda Par'lılar arasında yaşanan kavganın "Türkiye'nin yobazlığa teslim olup olmama meselesi" olduğunu savundu. Ceyda Karan'a göre PKK'lıların işkence ederek öldürdüğü Kürtler ise yalnızca "fasa fiso"..

  Ceyda Karan dan PKK vahşetini savunan tweet #2

  Ceyda Karan dan PKK vahşetini savunan tweet #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir