Petrol
112.18
-0.24%
Euro
17.4315
0.25%
Dolar
16.6716
0.20%
Altın
976.24
0.33%
Borsa
2402
0.00%
Bitcoin
326.896
-2.56%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 21 C
  Ekşi Sözlük ve İnci Sözlük hacklendi

  Ekşi Sözlük ve İnci Sözlük hacklendi

  Ekşi Sözlük ve İnci Sözlük siteleri, hackerlar tarafından ele geçirildi.
  • 28.07.2013 - 16:57

  Ekşi Sözlük ve İnci Sözlük hacklendi #1

  İslam dini ve Hazreti Muhammed hakkında hakaret içerikli yorumları yayınladığı için tepki toplayan İnci Sözlük ve Ekşi Sözlük sitelerine hacker saldırısı düzenlendi.

  4 SİTE BİRDEN HACKLENDİ

  Günün ilerleyen saatlerinde Ekşi ve İnci'den sonra hacklenen site sayısı da arttı. Sırasıyla Uludağ Sözlük ve Halk TV'nin web sitesi de hacklenen siteler arasında yerini aldı.

  EKŞİ VE İNCİ HACK'LENDİ

  Saldırı sonrası sitenin ana sayfasına bir giriş yazısı bırakılırken, "küfür" ifadelerinin olmaması dikkat çekti. Sitenin girişinde site sahibi ve kullanıcılara mesaj bırakılırken "Site sahibi arkadaşa dostça tavsiye: Ne olursan ol bu yazılanların önüne geçmek elinde iken sessiz kalma, ölmedik sadece uzaktayız" ifadeleri kullanıldı.

  İşte iki sözlüğün hacklendikten sonraki görüntüsü;

  Ekşi Sözlük ve İnci Sözlük hacklendi #2

  İŞTE O MESAJ

  "Hoşgörü: Başkalarını eylem ve yargılarında serbest bırakma, kendi görüşümüze ve çoğunluğun görüş biçimine aykırı düşen görüşlere sabırla, hem de yan tutmadan katlanma demektir. "

  "Hz. Muhammed adına açılan ve hakaret içeren mesajlarınızı unutmadık. Utanmazmısınız ki bizim adını bile ağzımıza alırken haya ettiğimiz o peygambere hakaret etmeye. İçinizde küfrü fazlası ile hak etmiş olanlar olmasına rağmen küfür etmeyeceğim çünkü ben sizin o hakaret ettiğiniz peygamberin bize bildirdiği Allah'tan korkarım. Site sahibi arkadaşa dostça tavsiye: Ne olursan ol bu yazılanların önüne geçmek elinde iken sessiz kalma, ölmedik sadece uzaktayız"

  Ekşi Sözlük ve İnci Sözlük hacklendi #3

  Ekşi Sözlük ve İnci Sözlük hacklendi #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir