Ergun Babahan'dan Engin Ardıç'a sert gönderme

Ergun Babahan'dan Engin Ardıç'a sert gönderme

Sabah gazetesi yazarı Engin Ardıç geçtiğimiz günlerde CHP'li vekil Şafak Pavey için, "Hem özürlü, hem CHP'li" şeklinde bir ifade kullanmıştı.

"GURUR DUYUYORUM"

Twitter başta olmak üzere çeşitli sosyal paylaşım sitelerinde tepki çeken bu sözlerle ilgili olarak Şafak Pavey: "Bu yazının üzerinde hiç durmadım. Hatta bunları iltifat olarak kabul ediyorum. Hem engelli hem de CHP'li olmaktan gurur duyuyorum" şeklinde bir açıklama yapmıştı.

"BİRAZ ADAM VE İNSAN OL"

Konuyla ilgili tartışmalar devam ederken, Star gazetesi yazarı Ergun Babahan bugünkü yazısında Engin Ardıç ile ilgili sert ifadeler kullandı. Babahan yazısının, 'Sarhoşun mektubu okunmaz' başlıklı kısmında, "Bu arada Enginciğim, kimse senden ağrı kesici olmanı istemiyor. Önemli bir gazetenin yazarı olarak biraz adam ve insan olmanı bekliyor." ifadelerine yer verdi.

İşte Ergun Babahan'ın yazısının o kısmı;

Sarhoşun mektubu okunmaz

New York ve Washington'daki hava, Türkiye'de editöryal eleştirinin normal karşılanabileceği gibi yanlış bir kanıya kapılmama neden oldu.

Bizde insanlar yanlışlarının sorgulanmasından, tartışılmasından, gençlerin bundan sonra benzer yanlışları yapmasını engelleyecek çabalardan rahatsız olur.

"Hem özürlü, hem CHP'li" yazarlarının sahibi, tipik bir Türk tepkisi gösterdi ve zeka seviyesini gösteren bir cevap verdi.

Bizde "Sarhoşun mektubu okunmaz'' diye bir laf vardır, ben bu önemli söze uyacağım ve artık sarhoşun mektubunu ne okuyacağım, ne de onun üzerinden medya etiği tartışması açmaya çabalayacağım.

Sabah kalkıp kahvesini içip başka içeceklere dalmadan yazarsa, belki yine göz atarım ama tavrım "Bırak, sarhoş kendi devrilsin" olacak.

Bu arada Enginciğim, kimse senden ağrı kesici olmanı istemiyor. Önemli bir gazetenin yazarı olarak biraz adam ve insan olmanı bekliyor.