Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
474.704
0.36%
13ºC
İstanbul
Açık 13 C
  Ersin Korkut'tan güldüren savunma

  Ersin Korkut'tan güldüren savunma

  Uyuşturucu ticareti yapmak suçundan yargılanan oyuncu Ersin Korkut mahkemede ters söylediği kelimelerle ilgili güldüren bir savunmada bulundu.
  • 21.08.2014 - 16:26

  ersin

  Tapelerde sigaralık istemek için kelimeyi tersten 'kılaragis' şeklinde söylediğinin hatırlatılması üzerine Korkut, salondakileri de güldüren bir savunma yaptı. 

  ''TÜRKÇEYİ SONRADAN ÖĞRENDİĞİM İÇİN KELİMELERİ YANLIŞ SÖYLÜYORUM''

  Duruşmada savunma yapan Ersin Korkut, Türkiye'de 1-2 sefer uyuşturucu kullandığını söyledi. İddianamede, telefon görüşmelerinde uyuşturucu istemek için 'sigaralık' kelimesini tersten 'kılaragis' olarak söylediğini hatırlatan Mahkeme Başkanı, "Kelimeyi neden tersten söylüyorsun?" diye sordu. Korkut, "Türkçeyi sonradan öğrendiğim için kendimi ifade edemiyorum. Kelimeleri bazen yanlış söylüyorum. O yüzden 'sigaralık'ı tersten söylüyorum" dedi.

  ''TÜRKÇEYİ TERSTEN Mİ ÖĞRENDİN?''

  Mahkeme Başkanı'nın, "Türkçeyi tersten mi öğrendin?" sorusu ise salonda gülüşmelere neden oldu. Korkut, 'kılaragis' kelimesiyle sarma tütünü kast ettiğini, uyuşturucuyu kast etmediğini belirtti. 

  ''ARKADAŞ ORTAMINDA TERSTEN KONUŞUYORUZ''

  Oyuncu Şahin Irmak da birkaç defa uyuşturucu kullandığını ama bağımlı olmadığını savundu. Telefon görüşmelerindeki kelimeleri tersten söyleyerek yaptıkları konuşmalar için ise Irmak, “Arkadaş grubumuzda birçok şeyi çok anlamsızca da olsa tersten konuşuyoruz. Şaka amaçlı kendi jargonumuz gibi bir şey. Biz mikrofonu da tersten söylüyoruz” diye konuştu.

  Oyuncu Murat Eken de hayatında birkaç defa uyuşturucu kullandığını ama kimseye uyuşturucu temin etmediğini söyledi.

  ÜNLÜ İSİMLER YARGILANDI

  Oyuncular Kenan İmirzalıoğlu, Murat Yıldırım, Sarp Apak, Engin Günaydın, Hakan Yılmaz, Ersin Korkut gibi isimlerin de bulunduğu 53 sanık hakkında ‘uyuşturucu ticareti yapmak, uyuşturucu madde kullanmak veya bulundurmak’ suçundan açılan davanın görülmesine devam edildi. İstanbul 19. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanıklar getirildi. Oyuncular Ersin Korkut, Rıza Kocaoğlu, Şahin Irmak, Murat Eken, Şinasi Yurtsever, Erdem Baş ile şarkıcı Koray Candemir’in de aralarında bulunduğu bazı tutuksuz sanıklar da duruşmada hazır bulundu. Kenan İmirzalıoğlu ve Murat Yıldırım’ın sağlık raporu gönderdiği belirtildi. 

  Ersin Korkut - Aşk İsyandır Bebeğim İZLE


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir