Petrol
85.56
-1.86%
Euro
18.1363
-0.12%
Dolar
18.5017
-0.02%
Altın
987.97
0.00%
Borsa
3180
0.00%
Bitcoin
360.999
-0.33%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C

  Haluk Bilginer kadın kılığına girdi

  Haluk Bilginer, senaryosunu Gamze Özer'in yazdığı 'Hayatımın Rolü' için kadın oldu.
  • 25.06.2012 - 16:05
  Haluk Bilginer kadın kılığına girdi

  Haluk Bilginer kadın kılığına girdi #1

  Süreç Film'in Star TV için çektiği dizi temmuz ayında seyirciyle buluşacak. Yapımcılığını İnci-Ali Gündoğdu, yönetmenliğini Sadullah Çelen'in üstlendiği Hayatımın Rolü'nde usta aktör Haluk Bilginer ve Ebru Özkan başrolleri paylaşıyor. Dizide tıpkı gerçek hayatta 6 yıllık eşi Aşkın Nur Yengi ile yaşadığı gibi eşinden ayrılan bir tiyatrocuyu oynayan Bilginer, çoçuklarının hasretine dayanamayıp dadı kılığına girerek tekrar evine dönecek. Usta oyuncu Haluk Biginer, izleyicilerin karşısına Dadı Yaşar olarak çıkacak.

  DİZİNİN KONUSU

  Ela (Ebru Özkan), Müşfik (Haluk Bilginer)'in ne kadar iyi baba olduğunun farkında olsa da onu çok sorumsuz bulmaktadır. Karısına ve çocuklarına karşı büyük bir sevgi besleyen Müşfik istemeye istemeye Ela'nın boşanma isteğini kabul eder. Fakat mahkemenin çocukları annelerine vermesi sonucu onlardan ayrı kalmak zorunda kalan Müşfik, bu duruma bir çözüm bulmaya kararlıdır. Ela'nın evde bir bakıcıya ihtiyacı olduğunu öğrenince hemen bu iş için başvurur. En iyi bulduğu çözüm, dadı kılığına girerek çocuklarının bakıcısı olmaktır.

  HER MASKENİN MALİYETİ 1000 PAUND

  Haluk Bilginer'in kadın kılığına girmek için kullandığı maskeler dünyaca ünlü İngiliz makyaj ustası Kristyan Mallet tarafından yapıldı. Haluk Bilginer'in yüz ölçümlerini alan ve kendisiyle birkaç prova gerçekleştirdikten sonra Londra'ya dönen Mallet, her bölüm için en az 3-4 maskeyi Türkiye'ye gönderiyor. Her maskenin maliyetinin 1000 paund olduğu, her bölümde dört maskenin kullanıldığı çekimlerde ise maskeler Bilginer'in suratında en fazla altı saat kalabiliyor. Kadın kılığına girebilmek için en az iki saat makyaj koltuğunda oturmak zorunda kaldığını söyleyen Haluk Bilginer, "Beni tek zorlayan şey makyaj ve bu sıcaklarda içime giymek zorunda kaldığım dolgu malzemeleri. Tabii bir de maskeler en fazla altı saat suratımda kaldığı için zamana karşı bir yarış söz konusu" diyor.

  Rating rekorları kıran dizileri kaleme alan Gamze Özer'in senaryosunu yazdığı dizide, İlhan Şeşen, Bekir Aksoy, Güzin Özyağcılar, Emel Göksu, Ebru Aykaç, Tiraje Başaran, Su Kutlu, Berke Tevfik ve Alisa Sezen de rol alıyor.


  Görüş Bildir