Dolar
6.9949
1.3915%
Euro
8.2807
1.4095%
Altın
2034.29
0.7363%
Borsa
1094.51
0.676%
G. Altın
457.248
2.3072%
Bitcoin
79143.93
1.3159%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C

  Harem dizisi yayından kaldırılsın

  Muhteşem Yüzyıl için suç duyurusunda bulunan turizmci Ömer Faruk Bildirici'nin hedefinde şimdi de Harem dizisi var.
  • 16.01.2013 - 12:29
  Harem dizisi yayından kaldırılsın

  Harem dizisi yayından kaldırılsın #1

  Türkiye'de yayınlanan diziler hakkında çok şey yazıldı, söylendi. Seveni kadar sevmeyeni de olan bu popüler dizilere karşı somut olarak harekete geçmeyi üstüne vazife gören Konyalı 34 yaşındaki turizimci Ömer Faruk Bildirici ise ikinci kez suç duyurusu dilekçesiyle savcılığa başvurdu.

  SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

  Daha önce, tarihi değerlerle alay edildiği ve gerçeklerin çarptırıldığı gerekçesiyle 'Muhteşem Yüzyıl' dizisinin yönetmenleri hakkında soruşturma açılması ve dizinin yayından kaldırılması için Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunan Bildirici, şimdi de Bakırköy Adliyesi'ne giderek savcılığa suç duyurusu dilekçesini sundu.

  Dilekçede, Harem dizisinin yönetmeni Gani Müjde'nin tarihimizde yaşanan olayları mizah konusu yapmak suretiyle o dönemde yaşamış olan padişahları ve devlet yöneticilerini, halkın gözünde küçük düşürerek gıyaplarında rencide ettiği belirtildi.

  "PADİŞAHLAR HALVET DÜŞKÜNÜ GÖSTERİLİYOR"

  Bildirici, dilekçesinde şu ifadelere yer verdi: "Dizi bölümlerinden anlaşılacağı üzere o dönem yaşamış padişahları ima ederek, isimlerini kelime oyunu yaparak sanki onlar alkol müptelası, halvet düşkünü, kadınların oyuncağı olmuş ve saray hayatından başka yaşantıları olmamış gibi gösterme cüretinde bulunarak apaçık tarihimize adını altın harflerle yazdıran ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun temel taşlarının oluşumunda büyük emeği geçen şahsiyetlere iftira atılmaktadır."

  GANİ MÜJDE HAKKINDA SORUŞTURMA TALEBİ

  Harem dizisi yönetmeni Gani Müjde'nin halkı aldatmak ve tarihte yaşamış padişahları kötü olarak halka empoze etmeye çalıştığı ileri sürülen dilekçede, Harem dizinin yayından kaldırılması ve dizinin yönetmeni Gani Müjde hakkında soruşturma başlatılması talep edildi.

  AA muhabirine konuşan Ömer Faruk Bildirici, Konya'da yaşadığını suç duyurusunda bulunmak için İstanbul'a geldiğini belirterek, "Konya Savcılığı'na da suç duyurusunda bulunabilirdim ancak işlemler uzun süreceği için bizzat İstanbul'a gelerek dilekçemi elden teslim ettim. Daha öncede Meclis'e dilekçe yazarak padişahlar hakkında koruma kanunu çıkartılması için talepte bulundum. Tarihi değerlerimizi korumaya yasal yollarla devam edeceğim" dedi.

  Görüş Bildir