Dolar
7.2907
0.859%
Euro
8.5326
-0.9265%
Altın
2035.04
-1.3663%
Borsa
1060.59
2.5319%
G. Altın
477.149
-0.4753%
Bitcoin
84407.38
-1.3494%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C
  Hasan Kaçan: Metin Kaçan'ı öldürenler..

  Hasan Kaçan: Metin Kaçan'ı öldürenler..

  Ağabeyi 3 gazetecinin ismini açık açık söyledi.. SENİ BU ÇIYANLAR ÖLDÜRDÜ METO..
  • 14.01.2013 - 06:02
  Hasan Kaçan: Metin Kaçan'ı öldürenler..

  Hasan Kaçan: Metin Kaçan ı öldürenler.. #1

  Sanat dünyası geçtiğimiz hafta Ağır Roman'ın yazarı Metin Kaçan'ın intiharıyla sarsırılırken, ünlü edebiyatçının acılı ağabeyi Hasan Kaçan, Twitter'dan sert açıklamalar yaptı.

   

  AĞABEYİ HASAN KAÇAN ATEŞ PÜSKÜRDÜ

  Metin Kaçan'ın ağabeyi Hasan Kaçan, Ağır Roman'ı yazmasının ardından 1995 yılından beri kardeşine karşı karalama kampanyası başlatmakla suçladığı Ertuğrul Özkök, Ayşe Arman ve Zafer Mutlu'nun isimlerini vererek topa tuttu.

  ÖZKÖK, ARMAN VE MUTLU'YU SUÇLADI

  Kaçan, kardeşi üzerine yapılan kampanyalara dikkat çekerek, ismini verdiği 3 ünlü gazeteciyle ilgili "Bunlar engerekler ve çıyanlardır, bunlar aşımıza, ekmeğimize göz koyanlardır, tanı bunları, tanı da büyü. (a.a)... Tanıyamadın bunları meto." dedi.

  "SENİ BU ENGEREKLER ÖLDÜRDÜ METO"

   Kaçan, "Meto, bu engerekler ertuğruluyla, ayşesiyle, zaferiyle zaten seni 1995'te öldürdüler. sadist çığlıklarla defalarca, bıçakladılar, şişlediler" diyerek, kardeşinin 90'lı yıllardan bu yana bu isimlerin iftiralarına hedef olduğunu belirtti.

  MUHAFAZAKAR DERGİDE YAZMAK İSTEMİŞTİ

  Ünlü mizahçı Hasan Kaçan, o yıllarda muhafazakar dergide yazmak istediğini belirtmiş ve merkez medya gazetecilerinin hedefi haline gelmişti. Ağır eleştirilerle karşılaşan Kaçan, 17 yıl sonra kardeşinin ölümüyle geçmişin perdesini aralayarak dönemin merkez medya yöneticilerini hedef aldı.

  Hasan Kaçan: Metin Kaçan ı öldürenler.. #2"METİN KAÇAN TECAVÜZCÜ" HABERLERİ

  Hasan Kaçan'ın bahsettiği isimlerin yöneticilik yaptığı gazetelerde, 1995 yılında "Canavar Romancı" başlıklarıyla, Metin Kaçan'ı "tecavüzcülükle" suçlayan haberler yer almıştı.

  HASAN KAÇAN İSYAN ETTİ

  Metin Kaçan'ın o yıllarda yaşadıklarına dair yapılan haberler, aradan 17 yıl geçtikten sonra Kaçan'ın intihar etmesiyle tekrar gündeme geldi. Ağabeyi Hasan Kaçan, kardeşinin bu isimler tarafından öldürüldüğünü kaydederek, Twitter üzerinden o isimlere ateş püskürdü.

  Hasan Kaçan şunları söyledi;

  "Sen de suçlusun meto... Gariban bir berberin, tamirci kalfası, ortakul mezunu oğluydun... Haddine miydi AĞIR ROMAN yazmak... Yedirirler mi.. Meto... İçin rahat olsun... Allah intikam sahibidir... Meto, soğuk sulara düşen bedenin zaten 1995'ten beri ölüydü. Sen bu engereklerin öldürdüp boğduğu ne ilk ne de son kişisin... Meto, bu engerekler ertuğruluyla, ayşesiyle, zaferiyle zaten seni 1995'te öldürdüler. sadist çığlıklarla defalarca, bıçakladılar, şişlediler. bunlar engerekler ve çıyanlardır/ bunlar aşımıza ekmeğimize göz koyanlardır/ tanı bunları,tanı da büyü. (a.a) ... tanıyamadın bunları meto. ve son olarak...bugünlerde beni arayıp vicdan azabıyla ağlayanlara da Allah acısın. biz kimseye kin tutmayız... Ama kabağın da sahibi var...İçinizi karartığım için özür dilerim... "ya ben öleyim mi söylemeyince"... Allaha emanet olunuz."

  Hasan Kaçan: Metin Kaçan ı öldürenler.. #3

  ENSONHABER'İN NOTU  

  Metin Kaçan, tıpkı Ahmet Kaya'nın 90'lı yıllarda uğradığı linç kampanyasının bir benzerine maruz bırakılmış ve "tecavüz" "sapkınlık" gibi çeşitli suçlamalarla karşı karşıya kalmıştı. Ağabeyi Hasan Kaçan, 17 yıl sonra kardeşinin edebiyat dünyasını sarsan ölümüyle acı günleri hatırlamış olacak ki suçlamalarla haksızlık yapan gazetecilerin ismini açıkladı.

  Ensonhaber ailesi olarak, Türkiye toplumunun hafızasına en ağır romanlardan birini bırakan Metin Kaçan'ı rahmetle anıyoruz.
  Hasan Kaçan: Metin Kaçan ı öldürenler.. #4

  Görüş Bildir