Petrol
110.38
0.35%
Euro
16.8541
0.32%
Dolar
15.7795
-0.59%
Altın
940.53
-0.22%
Borsa
2381
0.36%
Bitcoin
479.235
-0.29%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C
  İbrahim Şahin'den Demirtaş'a yanıt

  İbrahim Şahin'den Demirtaş'a yanıt

  İbrahim Şahin, HDP'nin cumhurbaşkanı adayının iddiaları üzerine açıklama yaptı.
  • 27.07.2014 - 16:47

  İbrahim Şahin den Demirtaş a yanıt #1

  Cumhurbaşkanı adayı ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, seçim çalışmaları kapsamında Aydın'da TRT'ye de yüklenerek, "parasını kendi verse bu kadar yalakalık yapılmaz" diye konuşmuştu.

  TRT GENEL MÜDÜRÜ YANIT VERDİ

  TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin yaptığı yazılı açıklamada Cumhurbaşkanı Adayı Demirtaş’a YSK tarafından adayların resmen ilan edildiği 11 Temmuz tarihinden bu yana, canlı yayınlarda toplam 224 dakika yer verildiğine dikkat çekerek, adayların propaganda çalışmalarına ilişkin haberlerin eşit verilmediği yönündeki iddiaların, eğer kasıt yoksa eksik, yanıltıcı ve yanlış bilgilendirmeden kaynaklandığı ifade etti.

  Bu süreye haber bültenlerinin ve seçime özel program yayınlarının dahil olmadığı da hatırlatan Şahin, “Bu sonuçlara rağmen, Sayın Demirtaş’ın Aydın konuşmasında kurumuzu ve yöneticilerini küçük düşürücü, hakaret içeren, amacını aşan ifadelerini bir kez daha tekrar etmekten rahatsızlık duyduğumuzu kamuoyunun bilgisine sunuyoruz” dedi. 

  Şahin şunları söyledi:

  “Cumhurbaşkanlığı yarışı toplumun tüm kesimlerinin dikkatle izlediği ve doğru haber alarak karar oluşturduğu bir süreçtir. Kendilerini yarışta daha şimdiden mağlup görenlerin, bizim üzerimizden mazeret üretme kurnazlığına başvurması milletimiz tarafından yakından izlenmektedir. Herkes kendi sorumluluğunu taşımalı, başka kişi ya da kurumlar üzerinden kendi başarısızlıklarına ucuz gerekçeler üretmekten vazgeçmelidir.

  TRT tüm imkanlarıyla sonuna kadar seçim sürecini takip edecek, toplumu doğru bilgilendirme sorumluluğunu yerine getirecek ve birilerinin ısrarla yanlış bilgilendirme ve yönlendirmelerine aldırış etmeden adil ve tarafsız yayıncılık ilkesini ayakta tutacaktır.

  Sayın Demirtaş’ın Aydın konuşması en hafif ifadeyle talihsizliktir. Bundan sonra TRT’yi hedef alan bu ağır ithamlar canlı yayınlarda devam ederse yayını keseceğiz. Şahsım, yönetim kurulum ve tüm çalışma arkadaşlarımın böyle bir haksızlığı uğramasına asla geçit vermeyeceğimizin bilinmesini isterim. Sessiz kalmamızı farklı yorumlayanlar bilmelidir ki, kurumuza yönelik bu tür haksız suçlama ve ithamlara anında ve gereken karşılığı vereceğiz.

  ADAYLARI EN ÇOK TRT İZLİYOR VE YAYINLIYOR

  Cumhurbaşkanı adaylarının ayrım yapılmaksızın hemen hemen tüm programlarının takip edildiği ve seçim çalışmalarına en çok yer ayıran TV kanallarının başında TRT’nin geldiğine vurgu yapan Şahin, bunun sadece TRT yayın istatistikleriyle değil, RTÜK ve diğer bağımsız kuruluşların ölçümleriyle de kanıtlanabileceğini vurguladı. Şahin “Bu vesileyle tüm milletimizin bayramlarını tebrik ediyor, ülkemiz için barış ve huzur getirmesini diliyorum” dedi


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir