Petrol
109.21
0.00%
Euro
17.4828
-0.25%
Dolar
16.6942
-0.03%
Altın
968.95
-0.10%
Borsa
2405
0.14%
Bitcoin
318.595
-6.09%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C

  Irmak TV yayın hayatına başladı

  Alternatif televizyon kanalları arasına yeni bir kanal daha katıldı; Irmak TV yayın hayatına başladı.
  • 22.03.2013 - 17:55
  Irmak TV yayın hayatına başladı

  Irmak TV yayın hayatına başladı #1

  Irmak TV yayın hayatına başladı. Irmak TV, dijital TV platformlarından ve uydudan yayın yapacak. Kanal, bugün saat 20.00'de gerçekleşen açılış töreniyle test yayınını bitirip normal yayına başladı. Açılış törenine çok sayıda milletvekilinin de katıldığı açılış töreninde Fethullah Gülen'in mektubu da okundu.

  Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ve AKP milletvekili Hakan Şükür de açılış törenindeydi. Açılışta konuşan Bozdağ, dünyada Müslümanların en önemli sorunlarından birinin İslam'ı doğru anlamak ve doğru anlatmak olduğunu vurguladı.

  Bozdağ, "Bu noktada bütün Müslümanların eksiklikleri olduğu gibi, İslam'ın da Kur'an'ın da Hz. Muhammed'in de doğru anlaşılmaya, doğru anlatılmaya ihtiyacı var" diye konuştu.

  ŞİKAYET VAR, ADIM YOK

  Türkiye 'de pek çok televizyon kanalı bulunduğunu, buralarda yayınlanan film, dizi ve programlardan pek çok insanın şikayetçi olduğunu anlatan Bozdağ, şöyle konuştu:

  "Biliyorum ki aile sohbetlerinde, dost meclislerinde bir araya geldiğimizde 'Şunlar neden yok, şunlar neden böyle yapılmıyor?' diye nice dostlar birbiriyle konuşur, tartışır, fikir alır verir ama onları hayata geçirme noktasında konuştuğumuz kadar adımlar atamıyoruz. İşte Irmak TV, esasında Türk milletinin her bir ferdinin ailesinde, dost meclisinde, gönül hanesinde konuştukları bir fikri bugün hayata geçiren önemli bir adımdır. Bu fikirden ışık alan bu çalışma her bir eve, her bir yuvaya yeni bir aydınlık getirecek, yeni bir güzellik katacaktır."

  Irmak TV yayın hayatına başladı #2

  TÜRK OKULLARI BENZETMESİ

  Irmak TV'nin Arapça, İngilizce ve başka dillerde yayın yapması temennisini dile getiren Bozdağ, sözlerini şöyle sürdürdü:
  "Ben inanıyorum ki Irmak TV, sadece Türkçe yayın yapan, Türkiye'nin sınırlarında kalan bir televizyon olmayacaktır, olmamalıdır. Tıpkı Türk okulları gibi. Nasıl yurt dışında milletimizin, devletimizin onuru, gururu, yıldızı okullar her yerde aydınlığı, güzelliği, iyiliği temsil ediyor, ülkelerine ve insanlığa yararlı insanlar yetiştirmede başarıların altına imza atıyorsa, artık bu ırmak Türkiye'nin sınırları dışına da akmalı ve oralarda, o insanların dilinden onların gönlüne giden yolları bulmalı. Çünkü su yolunu bulur, yeter ki biz ırmakları oraya doğru çevirelim."

  YAYIN AKIŞI 5 VAKİT NAMAZA GÖRE

  Irmak TV Genel Yayın Müdürü Süleyman Sargın da kanalın yayın akışının "Bir Müslümanın 24 saati" dikkate alınarak hazırlandığını belirterek, "Burada ilahi taksime uygun olarak zamanın ve akışın omurgasını 5 vakit namaz belirleyecek" dedi.

  Kanalın dini içerikte programlar yayınlayacağı bilgisini veren Sargın, "Bu televizyonun bir iddiası yok. Hedefinde Allah'ın rızası, Resulünün hoşnutluğu var" diye konuştu.

  FETHULLAH GÜLEN'DEN MEKTUP

  Açılış programında Fethullah Gülen'in kanala gönderdiği kutlama mektubu da okundu.

  Kanalı yayın hayatına başlaması ve benimsediği yayın politikasından dolayı tebrik eden Gülen, mektubunda şu ifadelere yer verdi:

  "Günümüzde -maalesef- batılı tasvir edip safi zihinleri şirazeden çıkarmada kurgu bilimlerde olduğundan da ürpertici ve o ölçüde de bir büyüye sahip bulunan bir kısım medya organları, güzellikleri çirkin, çirkinlikleri güzel gösterebiliyorlar. Küçüklükleri alkışlattırıp, büyüklüklere lanet yağdırtabiliyor; bedeni ve cismaniyeti ruhun ve kalbin önüne çıkararak, vicdana kezzap döküp insan hissiyatını köreltebiliyor; gıybet, iftira ve dedikoduya prim vererek dünya kadar bühtan bağımlısı yetiştirebiliyorlar. Halbuki bütün şubeleriyle medya, milletin duygularının tercümanı, kitlelerin rehberi ve güzelliklerin nasir-i efkarı olmalıdır."

   


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir