Koray Aydın: Türkeş evliliğini oylamaya açtı - Video

Koray Aydın: Türkeş evliliğini oylamaya açtı - Video

MHP'de kongre günü yaklaşırken, Bahçeli'nen en güçlü rakibi konumundaki Koray Aydın'dan ilginç bir çıkış geldi.

Habertürk TV'de ekrana gelen Söz Sende programına konuk olan Ayın, Türkeş'in Bahçeli'den daha demokrat olduğunu vurgulamak için Balçiçek İlter'i şaşkına çeviren bir örnek verdi.

"TÜRKEŞ EVLİLİĞİNİ BİLE OYLATMIŞTI"

MHP'de şu anda demokrasi olmadığını belirten Aydın, "Alparslan Türkeş çok demokratik bir insandı. Eşi vefat ettikten sonra yeniden evlenmeye niyetlendiğinde bu kararı bile partinin yetki organlarının onayını alarak vermişti." dedi.

TÜRKEŞ EVLİLİĞİNİ BİLE OYLAMAYA AÇTI

Koray Aydın: Türkeş evliliğini oylamaya açtı - Video

İşte Koray Aydın'ın o açıklamaları...

MHP'de şu anda demokrasi yok... Alparslan Türkeş çok demokratik bir insandı. Eşi vefat ettikten sonra yeniden evlenmeye niyetlendiğinde bu kararı bile partinin yetki organlarının onayını alarak vermişti. Çünkü bir genel başkanın hayatıyla ilgili alacağı bir kararda olumsuz görüş belirtip bunu sorgulayan kitleler olabilirdi. Herkesin gönlünü alarak, katılımını sağlayarak adım atmak önemli olduğu için bunu bilinçli olarak yaptığını düşünüyorum. Partinin o zamanki merkez yönetim kurulunda Seval Hanım'ı değil, ama evlilik kararını oylatmış. Evleneyim mi evlenmeyeyim mi şeklinde.

BALÇİÇEK İLTER ŞAŞKINA DÖNDÜ

Koray Aydın'ın açıklamaları karşısında şaşkına dönen Balçiçek İlter'in "Bunun neresi demokratik?" sorusuna ise Koray Aydın şöyle cevap verdi: "Kendi özel hayatı açısından olaya bakarsak demokratik görünmüyor olabilir, ama kitlelerin gönlünü almak açısından, insanların aynı dili kullanması açısından bence çok farklı bir davranış.