Euro
15.1446
-0.65%
Dolar
13.3472
-0.58%
Altın
788.5510
-0.91%
Borsa
2,052.44
0.51%
Bitcoin
566.221
-1.38%
6ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 6 C
  Milat yazarı: Gülen yılbaşında Türkiye'ye dönecek

  Milat yazarı: Gülen yılbaşında Türkiye'ye dönecek

  İsa Tatlıcan: Hocaefendi'nin ABD'de yaşadığı çiftlik evinin bir benzeri İstanbul Maltepe'de inşaa ediliyor..
  • 15.06.2012 - 08:24

  Milat yazarı: Gülen yılbaşında Türkiye ye dönecek #1

  Başbakan Erdoğan, İstanbul’daki Uluslararası Türkçe Olimpiyatları’nın kapanış töreninde sürpriz bir çağrıyla isim vermeden ABD’de yaşayan Fethullah Gülen’e seslendi: “Gurbet hasrettir. Hasretin bedeli çok ağırdır. Faturası çok ağırdır. Biz gurbette olup şu vatan topraklarının hasreti içerisinde olanları aramızda görmek istiyoruz.” dedi. Erdoğan'ın bu sözleri Milat gazetesi yazarı Tatlıcan, 1 hafta önce kaleme aldığı yazısını akıllara getirdi. Tatlıcan, Fethullah Gülen'in yılbaşına kadar Türkiye'ye döneceğini, hatta Gülen için İstanbul Maltepe'de bir çiftlik inşaa edildiğini öne sürdü.

  İşte Milat gazetesi yazarı İsa Tatlıcan 'ın bugünkü yazısındaki o satırlar:

  ...Türkçe Olimpiyatları'nı küçümsemeye çalışır, ardında başka amaçlar arama gayreti içine girersek, hizmetin binlerce samimi munsubuna ve 15 yıldır, doğduğu topraklardan binlerce kilometre uzakta yaşayan Hocaefendi'ye haksızlık etmiş oluruz.

  HİZMETTEN ARKADAŞLARDA GÜZEL BİR HEYECAN..

  Fethullah Gülen Hocaefendi dedim de aklıma geldi. Bu günlerde hizmetten arkadaşlarda güzel bir heyecan var. Hocaefendi'nin yılbaşına kadar Türkiye'ye geleceği söyleniyor.

  MALTEPE'DE ÇİFTLİK HAZIRLANIYOR

  PensiIvanya'da öğrenci yetiştirmekle meşgul Hocaefendi'nin ABD'de yaşadığı çiftlik evinin bir benzeri İstanbul Maltepe'de kuruluyor. Anlayacağınız bu kez durum ciddi. Umarım Hocaefendi'nin dönüş haberi bu kez doğru çıkar. Hem "ABD'de esir hayatı yaşıyor" söylentilerinin önüne geçilir hem de "başsız kalan cemaat kontrolden mi çıkıyor" korkusu bertaraf edilmiş olur.

  Kimbilir, belki 25 yıl sonra bir kez daha Hocaefendi'yi Sultanahmed Camii'nde dinleme imkanı bulurum.


  Görüş Bildir