Euro
0.00%
Dolar
0.00%
Altın
0.00%
Borsa
0.00
0.00%
Bitcoin
488.300
0.71%
-3ºC
İstanbul
Çok bulutlu -3 C
  Mustafa Karaalioğlu: Star Gazetesi'nden neden ayrıldım

  Mustafa Karaalioğlu: Star Gazetesi'nden neden ayrıldım

  Star Gazetesi'nden tasfiye edilen Mustafa Karaalioğlu, ayrılma sürecini ve söz konusu iddiaları değerlendirdi.
  • 29.11.2014 - 00:13

  Mustafa Karaalioğlu: Star Gazetesi nden neden ayrıldım #1

  Star ve Akşam gazetelerinin patronu Es Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak, Star Medya Yayıncılık Grup Başkanı Mustafa Karaalioğlu, Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Ziya Cömert ve Akşam gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ocaktan'ı görevden almıştı.

  Mustafa Karaalioğlu, CNN Türk'te Akif Beki'nin sunduğu Baştan Sona programında, yaşanan süreci anlattı:

  "Devrim çocuklarını yiyor yorumları yapılıyor. Her durumda patronun işe almak ve işten çıkarmak hakkı vardır. Gerisi duygusal meseleler.. Sonuçta dünyanın merkezinde değiliz. Bu şekilde büyütüleceğini düşünmemiştim. Patronlar da düşünmemiştir."

  Mustafa Karaalioğlu: Star Gazetesi'nden neden ayrıldım İZLE


  "Görevden alınmalarla ilgili söz konusu iddialar tamamen gerçek dışı. Bunların bir kısmı biz orda iken dava konusu olmuştu. Bugün hala devam ediyor. Patronlar da bizler de bununla ilgili yargıya gittik. Bize yönelik yıpratma kampanyasının bir amacı var.."

  "Sonuçta bir müesseseden ayrılırken üzülüyorsun. Ayrılma biçimi de bizi üzdü. Sonuçta hukuksuz bir işlem yapılmış değil. Ayrılma yönetmi konusunda eleştiriler getirildi. Teşekkür ediyorum."

  "İlk kez işime son verildi ama, daha önce de işimden ayrımak zorunda olduğum zamanlar oldu. AK Parti'yle isim yapmadım. AK Parti'den önce de gazeteciydim."

  DAVA DAYANIŞMASI

  "Farklı kurumlarda aynı dava için mücadele veren insanlarız. Vah vah deyip dikkat çekecek insanlar değiliz. Tepki gösterip ayrılan da ayrılmayan da bizim arkadaşımız.

  Karaalioğlu, Akif Beki'den de bahsederek şunları söyledi:

  "Senin de neler yaşadığını biliyorum. Bunları bizden önce sen yaşadın."

  "Sonsuza kadar bu görevlerde kalacak değildik. Dünyanın en etkili manşetini yapsan da öğleden sonra yenisini yapman gerekiyor. Bizim işimiz böyle bir meslek."

  Mustafa Karaalioğlu: Star Gazetesi nden neden ayrıldım #2


  Görüş Bildir