Petrol
97.05
0.00%
Euro
18.4166
0.01%
Dolar
17.868
-0.01%
Altın
1.029
-0.07%
Borsa
283
0.00%
Bitcoin
429.784
2.86%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C
  Nazlı Ilıcak'tan Leyla Zana'ya sert eleştiri - İzle

  Nazlı Ilıcak'tan Leyla Zana'ya sert eleştiri - İzle

  Leyla Zana'nın "Kürtler kendi geleceğini kendi tayin etsin" sözlerine Nazlı Ilıcak'tan canlı yayında sert eleştiri...
  • 30.12.2011 - 06:11

  Nazlı Ilıcak tan Leyla Zana ya sert eleştiri - İzle #1

  ENSONHABER.com/ÖZEL CNN TÜRK'te Dört Bir Taraf programında gündemi değerlendiren usta gazeteciler, Leyla Zana'nın tartışma yaratan sözlerini de ele aldı.

  KÜRTLER KENDİ GELECEĞİNİ KENDİ TAYİN ETSİN

  Leyla Zana, "İşin başında özerklik istiyorduk ama bugün özerkliğin yetersiz olduğunu düşünüyoruz" diyerek, Kürtlerin kendi geleceklerine referandumla karar vermesi gerektiğini savundu ve Kanada'nın Quebec bölgesini örnek gösterdi.

  6 VİLAYET ÖZGÜRLÜĞÜNÜ İSTİYORSA ÖCALAN'IN BAŞKANLIĞINDA GÜLE GÜLE

  Zana'nın bu çıkışına Nazlı Ilıcak çok sert bir eleştiri ile cevap verdi. Ilıcak, "Kürtler kendi kaderini kendi tayin etsin diyor amenna. Başımın üstünde yeri var. Eğer orada 5 vilayet, 6 vilayet, çoğunluğu Kürtler sağlıyorsa, hakikaten ben inanıyorum ki onlar Türkiye'nin çatısı altında kalmak isteyecektir oradaki Kürk kökenli vatandaşlarımız, o 6 vilayeti istiyorsa eğer Öcalan'ın başkanlığında güle güle. Ama o zaman ne oluyor. Bunlar acılı süreçlerdir. O zaman mübadele denemelerini hatırlayacaksınız. Böyle sancılı süreçler açılır. O zaman oradaki BDP'liler veya Leyla Zana aklını başına toplasın. Sadece vilayette oturan Kürt kökenli vatandaşlarımızı değil, İstanbul'da, Mersin'de, Antalya'da oturan ve etle kemik gibi olan bu vatandaşlarımızı düşünsün. Buradaki Kürtlerin neye maruz kalacağını düşünsün" dedi.

  Ilıcak, bölünmenin bir çözüm olmayacağını, bunu isteyenlerin ise bu durumun doğuracağı acılı süreçleri iyi bilmesi gerektiğini savundu.

  İşte Ilıcak'ın o açıklamaları - TIKLA İZLE


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir