Petrol
87.47
0.57%
Euro
19.4222
0.13%
Dolar
18.6361
0.02%
Altın
1.065
0.48%
Borsa
5067
1.79%
Bitcoin
323.489
1.23%
13ºC
İstanbul
Çok bulutlu 13 C
  Nihat Hatipoğlu'nun vaaz programında her gün ayrı bir skandal

  Nihat Hatipoğlu'nun vaaz programında her gün ayrı bir skandal

  Dinle imanla ilişkilendiremediğimiz o anların videosuna, sayfamızda yer vermedik. Meraklısı Twitter'da izler.
  • Haber Merkezi
  • 15.05.2019 - 10:30
  • Güncelleme : 15.05.2019 - 10:30

  Geçtiğimiz ocak ayında Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'ne rektör olarak atanan ilahyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, bu Ramazan'da da iftar ve sahur programlarına devam ediyor.

  Her programda sosyal medyada gündem olan, bir sorunun sorulduğu veya olayın yaşadığı program, bu sene de aynı performansını sürdürüyor.

  İSLAMİ RAP VE KAFA SALLAMA

  Geçtiğimiz gün programa konuk olan ve İslami Rap tarzında müzik yapan bir konuk, eserini seslendirdiği esnada tribünde yer alan izleyicilerden biri başını şarkının ritmine uydurarak salladı. O esnada yanında bulunanların bakışları ise durumu özetler nitelikteydi.

  Nihat Hatipoğlu nun vaaz programında her gün ayrı bir skandal #1

  Nihat Hatipoğlu nun vaaz programında her gün ayrı bir skandal #2

  ERMENİ ÇOCUK MÜSLÜMAN OLDU, ANNESİ YALANLADI

  Bu seneki programlarda gündem olan bir diğer olay ise Hatipoğlu'nun, 13 yaşındaki Ermeni çocuğa Kelime-i Şehadet getirterek Müslüman yapması ve sonrasında yaşananlar.

  12 Mayıs akşamı programa katılan Arthur isimli Ermeni çocuk, Müslüman olmak istediğini söylemiş, Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu ise çocuğun bu talebiyle ilgili aileyle konuşulduğunu ve izin alındığını belirtmişti.

  Nihat Hatipoğlu nun vaaz programında her gün ayrı bir skandal #3

  Olayla ilgili açıklama yapan HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan ise şunları söyledi: "Annesi olay üzerine bana ulaştı. Bunun kendi rızasıyla kesinlikle olmadığını söyledi. Türkçesi yarım yamalak bir Türkçe. Programdan arandığını ama ne olduğunu anlamadığını ve videoyu gördüğünde şok olduğunu anlattı. Çocuğunun istismar edildiğini, kesinlikle Müslüman olmadığını, sünnet olmadığını söyledi. Çocuğu ‘Orada ünlü insanlar var, yemek veriyorlar’ diyerek arkadaşı programa götürmüş. 13 yaşındaki çocuktan bahsediyoruz. Önemli bir çocuk istismarıyla karşı karşıyayız."


  Görüş Bildir