Dolar
7.3571
0.2206%
Euro
8.7139
0.4125%
Altın
1944.58
-0.4693%
Borsa
1083.83
-1.4932%
G. Altın
460.112
-0.1956%
Bitcoin
86968.09
2.1556%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C
  Pelin Batu'nun Sırrı Süreyya röportajı günün konusu oldu

  Pelin Batu'nun Sırrı Süreyya röportajı günün konusu oldu

  Sırrı Süreyya'nın Pelin Batu'ya yaptığı ahlaksız teklif (!) sosyal medyanın en çok konuşulan konusu oldu.
  • 14.01.2013 - 11:08
  Pelin Batu'nun Sırrı Süreyya röportajı günün konusu oldu

  Pelin Batu nun Sırrı Süreyya röportajı günün konusu oldu #1

  Dün Pelin Batu'nun BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'le Milliyet gazetesine yaptığı pazar röportajı, röportajdaki sıcalık ve samimiyetle okuyanlara tam bir pazar keyfi yaşattı. Röportaj sosyal medyada da günün konusu oldu. Laf cambazı Sırrı Süreyya'nın Pelin Batu'ya yaptığı otel bazlı "ahlaksız teklif" ise küçük bir şaka olarak hafızalara kazındı.

  SAMİMİYETLERİ DÜŞMAN ÇATLATIR

  BDP Milletvekili ve Pelin Batu arasındaki samimiyet düşman çatlatacak cinsten.. Yılbaşını birlikte geçiren ikili, ailece de görüşüyor. Röportaj esnasında yalnızlıktan dem vuran Pelin Batu'ya Önder'in "ahlaksız bir teklifi" oluyor. 

  "YALNIZ KALINCA BENİ ARA"

  İşte "Magazinselleşmek istemiyorum, ama ben otellerde kalıyorum, tek başıma kalıyorum" diyen Batu'ya Sırrı Süreyya'nın cevabı:

  "Ahlaksız teklif, sen bir otel odasında yalnız kaldığında beni ara. Bir yalnız bir yalnıza, bre yalnız gel beraber kalabalıklaşalım demiş... Sen benim seçmenim değil misin? Niye beni aramıyorsun? Vekilin 24 saat müşteri memnuniyeti esastır, seçmen memnuniyeti..." 

  BEYAZ TÜRK SIRRI SÜREYYA

  Pelin Batu'nun annesinin Sırrı Süreyya için yılbaşında mercimek köftesi yapması, ancak Önder'in mercimek köftesi yerine kestaneli hindi yemesi de okuyanları güldürdü. "Annen beni fakir gördüğünden heralde mercimek köftesi yaptı" diyen Süreyya, mercimek köftesini bir kenara itip kestaneli hindi dolması yemeyi tercih ediyor.

  Sırrı Süreyya o anları şöyle anlatıyor:

  "Annen yılbaşı gecesi soğanlı bir mercimek yapmıştı. Bu "taam"ıdır, fukara yiyeceğidir, çünkü protein içerir. Ete gücü yetmeyen mercimeğe yüklenir. Annen de bunu benim çok seveceğimi düşünmüştü. Fakat öbür tarafta kestaneli hindi dolması var. Ben saygısızlık etmeden kestaneli hindi dolmasını tercih edeceğimi söyledim. Mercimekle hiçbir husumetim yok. Bir de cezaevinde o kadar çok yedik ki... "Kara şimşek" denirdi. Şimdi kendisi sağolsun, benden uzak dursun bir miktar. Bir insanın tüm hayatı boyunca yemesi gereken mercimeğin ve bulgurun muhtemelen yüzlerce kat fazlasını bugüne kadar yemişim. Yeni tatlar denemek istiyorum."

  Görüş Bildir