Petrol
93.25
0.99%
Euro
18.2582
0.07%
Dolar
17.9605
0.26%
Altın
1.026
0.44%
Borsa
2913
0.00%
Bitcoin
440.068
1.32%
23ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 23 C
  Radikal'den başörtülü kadın haberine iğrenç başlık

  Radikal'den başörtülü kadın haberine iğrenç başlık

  Radikal gazetesi, Kabataş'ta saldırıya uğradığını iddia eden başörtülü kadınla ilgili, manşete taşıdığı yazıda çok ilginç bir başlık kullandı.
  • 17.02.2014 - 15:23

  Radikal den başörtülü kadın haberine iğrenç başlık #1

  Fethullah Gülen'e yakınlığı ile bilinen Eyüp Can'ın tepesinde bulunduğu Radikal gazetesi, Gezi olayları sırasında Kabataş'ta başörtülü olduğu için tacize uğradığını iddia eden Z.D ile ilgili bir haberde şaşırtan bir ifade kullandı. 

  Radikal'in blog yazarlarından İbrahim Erol, saldırıya uğradığını iddia eden kadınla ilgili görüntülerin sızmasının ardından başlayan tartışmalar üzerine bir yazı kaleme aldı.

  Radikal den başörtülü kadın haberine iğrenç başlık #2

  DİKKAT ÇEKEN BAŞLIK: İŞEME FANTEZİSİ

  Yazıda Kanal D Haber'in yayınladığı video görüntüleri üzerine "saldırının gerçekleşmediği" yönünde bir analiz yapan Erol'un yazıda kullandığı başlık da "İşeme fantezisi"..

  AYNI BAŞLIKLA MANŞETE TAŞIDILAR

  Yazı, son dönemde Gülen Cemaati'ne yakın duruşu ile dikkat çeken Radikal'in sitesinde de "Üzerine işeme fantezisi" şeklinde yer aldı. Taciz iddialarında kanıt olarak her şeyin üzerinde "kadın beyanının" esas alındığı bir ülkede, Z.D. adlı kadın her fırsatta tacize uğradığını belirtirken, montaj olma olasılığı yüksek görüntüler üzerinden bu iddia yalanlanmaya çalışıldı. Fakat Radikal, Z.D.'nin taciz iddialarını, yalanlamanın bir adım ilerisine giderek hakaret seviyesine taşıdı. 

  HABERİMİZDEN SONRA MANŞET KALDIRILDI

  Radikal gazetesi, haberimiz üzerine yaptığı terbiyesizlikten utandı ve söz konusu yazıyı manşetten kaldırdı. İbrahim Erol imzalı yazı sitede hala yayında iken, manşetler bölümündeki yerini kaybetti. 


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir