Petrol
86.65
-4.21%
Euro
17.8436
-1.10%
Dolar
18.414
0.52%
Altın
973.28
-1.08%
Borsa
3282
-0.41%
Bitcoin
354.168
1.47%
16ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 16 C
  RTÜK bilirkişisi: İskender Roksana'yı yatağa götürdü

  RTÜK bilirkişisi: İskender Roksana'yı yatağa götürdü

  RTÜK Alexander filmini inceledi. İskender'in eşi Roksana'ya tecavüz girişiminde bulunduğu rapor edildi.
  • 26.03.2012 - 10:48

  RTÜK bilirkişisi: İskender Roksana yı yatağa götürdü #1

  CNBC-e'de yayınlanan 'Alexander' adlı filmi şikayet üzerine masaya yatıran RTÜK, kanala hem savaş hem de yatak sahnelerinde şiddet nedeniyle 50 bin TL para cezası kesti.

  RTÜK'ün hazırladığı raporda özetle şu ifadelere yer verildi:

  İSKENDER ROKSANA'YLA BİRLİKTE OLMAK İSTEMİŞ

  Akşam gazetesinin haberine göre, İskender, Roksana ile birlikte olmak istemiş, ancak İskender'e karşı kızgın olduğu görülen Roksana, birlikte olmak istememiştir. Aralarında hafif itişmelerle başlayan fiziksel mücadele, boğuşmaya dönüşmüştür. Roksana'nın direnmesine ve bağırmasına karşılık, İskender zor kullanarak Roksana'yı üst kattaki yatağa götürmüş, elbiselerini yırtmış, Roksana'yı çıplak hale getirmiştir. Sonra Roksana'yı kendi üzerine çıkarmıştır. Yatak üzerinde Roksana, öfke içinde İskender'e tokat atmaya başlamıştır. Roksana'nın göğüs kısmının 'buzlanmış' olduğu görülmüştür.

  BOĞUŞMAYI BIRAKIP SEVİŞTİLER

  'Kadına şiddet uygulandığı' görülmekte ve 'tecavüz girişimi' görüntüleri yer almaktadır. Bazı bölümleri flulaştırılarak verilen boğuşma ve diyaloglardan sonra Roksana, İskender'in boğazına bıçak dayayıp onu öldüreceğini söylemekte. Sonra Roksana bıçağı bırakmış, İskender ve Roksana sevişmeye başlamıştır. Sevişme sesleri ve görüntülere yer verilmiştir.

  İSKENDER ŞİDDET UYGULADI

  İskender'in birlikte olma isteğinin eşi Roksana tarafından reddedilmesi sonucunda bu isteğin tecavüz girişimine dönüşmesi sahnesi, devamında tokatlı ve bıçaklı bir kavga yaşanması ve diyaloglar sonrasında ekrana gelen sevişme görüntüleri değerlendirildiğinde, kadına yönelik cinsel şiddeti de içeren bu tür bir cinsellik algısının çocuklar ve gençler üzerinde olumsuz etkilere yolaçacağı kanaati oluşmuştur.

  HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ!..

  TARİHİN EN BÜYÜK LİDERLERİNDEN

  Büyük İskender olarak bilinen 3'üncü İskender, M.Ö. 20 Temmuz 356 ile 10 Haziran 323 yılları arasında yaşadı. M.Ö. 336 ile 323 yılları arasında Makedonya Kralı olan İskender, tarihteki en büyük imparatorlardan biri olarak kabul ediliyor. İskender'in, o dönemde bilinen dünyanın yaklaşık yüzde 90'ını fethettiği belirtiliyor. İskender, ünlü Pers İmparatorluğu'nu da tarihe gömen komutan olarak tanınıyor. 


  Görüş Bildir