Euro
15.4254
-0.99%
Dolar
13.6822
-0.84%
Altın
782.9
-0.81%
Borsa
1.948
1.05%
Bitcoin
720.604
3.91%
15ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 15 C
  RTÜK Küçük Ağa'ya ceza kesti

  RTÜK Küçük Ağa'ya ceza kesti

  RTÜK, Küçük Ağa dizisinin minik kahramanı Mehmet Can’ın kötü örnek olduğu ve çocukların ahlaki gelişimine zarar verdiği gerekçesiyle Kanal D’ye yaklaşık 156 bin TL ceza kesti.
  • 28.09.2014 - 02:17

  RTÜK Küçük Ağa ya ceza kesti #1

  RTÜK raporunda dizinin kahramanı Mehmet Can için, “yalancı güvenilmez, insanları kandıran, rüşvet veren, ailesine ve büyüklerine karış gelen, kural tanımaz, başkalarının huzurunu hiçe sayan, özel hayatın gizliliğini umursamayan, sözünde durmayan intikam alan, gösterişi seven ve benzeri kötü özelliklere sahip bir çocuk” profili çizdi. RTÜK, dizi için kanala 156 bin TL ceza kesti.

  Mehmet Can gemi kaçırdı - Küçük Ağa İZLE

  KÖTÜ ÖRNEK LİSTESİ

  RTÜK’ün hazırladığı rapora göre, 9 Eylül 2014’te Kanal D’de yayınlanan Küçük Ağa adlı dizide Mehmet Can’ın, “uçağa hamster sokmaktan, kızlara kur yapıp onlarla otel odasında ailelerinden gizli parti vermeye, rüşvetle tekne kaçırıp kaptanlığını yaparak başka ülkenin sularına girmeye ve ülkelerarası ilişkileri germeye, ünlü bir futbolcunun nişanlısını aldattığı kadınla fotoğraflarını çekip internette paylaşarak futbolcunun nişanlısıyla ayrılmasına sebep olmaya, büyüklerine yalan söyleyip onları kandırmayı iş bilerek yeri geldiğinde intikam almaya kadar” kötü örnek olacak birçok yaramazlığı ekrana aktarıldı.

  Küçük Damat Mehmet Can - Küçük Ağa İZLE

  VATANDAŞLAR DA ŞİKAYETÇİ

  Milliyet'in haberine göre dizinin yayınından sonra RTÜK’e çok sayıda vatandaş şikayette bulunarak, “Çocuk karakteri playboy benzetmesi yapılarak parti düzenlemeleri çocukları olumsuz etkileyecek yönde”, “Rüşvete teşvik aşılanıyor”, “Evden kaçmayı özendiriyor. Yalan söyleme, sözünde durmama alışkanlığı çocuklarımızı olumsuz etkiliyor” şeklinde ifadeler kullandı.

  Raporda, Mehmet Can’ın dizinin son bölümündeki tüm davranışlar tek tek mercek altına alınarak değerlendirildi. Bilimsel Kitap ve yayınlardan alıntıların da yapıldığı raporda, Mehmet Can profili için şu ifadeler kullanıldı:

  “8 yaşındaki Mehmet Can adlı karakter, kendisinden beklenmeyecek derecede davranışlar sergilemekte ve bu davranışlarıyla özellikle izleyici yaşıtlarına zarar veriyor.”

  Mehmetcan hırsızları yakalıyor - Küçük Ağa İZLE

  Mehmet Can dedektif oldu - Küçük Ağa İZLE

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir