Petrol
85.22
2.85%
Euro
17.7773
0.24%
Dolar
18.4829
0.04%
Altın
971.54
0.89%
Borsa
3285
0.77%
Bitcoin
375.398
5.12%
22ºC
İstanbul
Çok bulutlu 22 C
  Star Medya Grubu'ndan operasyon için açıklama

  Star Medya Grubu'ndan operasyon için açıklama

  Star Medya Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak, kurumdaki yeniden yapılanmayla ilgili basın açıklaması yaptı.
  • 24.11.2014 - 20:40

  Star Medya Grubu ndan operasyon için açıklama #1

  Ethem Sancak'ın sahibi olduğu Star Medya Grubu medyada deprem etkisi oluşturan bir operasyona imza attı.

  3 YAYIN YÖNETMENİ GÖREVDEN ALINDI

  Buna göre Star Medya Yayıncılık Grup Başkanı Mustafa Karaalioğlu, Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Ziya Cömert ve Akşam gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ocaktan, bu akşam itibariyle bağlı bulundukları görevlere veda ettiler.

  Konuyla ilgili Star Medya Grubu'ndan yapılan açıklamada görevden almalarla ilgili "Yeniden yapılanma süreci ve dönüşüm hamleleri" denildi.

  STAR MEDYA'DAN AÇIKLAMA

  İşte Star Medya adına Murat Sancak tarafından yapılan o açıklama:

  YENİ DÖNEM VURGUSU

  Star Medya Grubu hedefleri büyüyen, iddiası artan ve daha hızlı yol almak zorunda olan Türkiye’nin bu iddialı duruşuna ve hızına uyum sağlamak adına yeniden yapılanma kararı almıştır. Star Medya Grubu’nun tüm yayın organlarıyla daha etkili ve ticari anlamda da daha büyük hedefleri önüne koyan bir yeniden yapılanma sürecine hazırlanıyor olması yapısal bazı dönüşüm hamlelerini de beraberinde getirmektedir.

  MEDYA GRUP BAŞKANI OLMAYACAK

  Star Medya Grubu’nun bu yeniden yapılanma dönemi kapsamında gerçekleşen ilk büyük değişiklik, grubun yeni organizasyon şemasında Medya Grup Başkanı pozisyonunun artık devam ettirilmeyecek olmasıdır.

  Uzunca bir süredir Star Medya Grubu Başkanı olarak Türkiye’nin yenilenmesi sürecine gerek gazetecilik gerekse de yöneticilik kimliği ile önemli katkılar sunan Sayın Mustafa Karaalioğlu’na şimdiye kadar yaptığı bu değerli katkılar nedeniyle teşekkürü bir borç bilirim.

  Star Medya Grubu’nun Türkiye ile birlikte yenilenmesi, gelişip değişmesi sürecinde üstlendiği rol ile Sayın Mustafa Karaalioğlu medya grubumuzun tarihine geçmiş ve bu başarı öyküsünün sembol isimlerinden biri olmuştur.

  KARAALİOĞLU YENİ TÜRKİYE'YE HİZMET EDECEK

  Sayın Karaalioğlu’nun bundan sonraki yaşamında da Yeni Türkiye için hizmet etmeye devam edeceğine olan inancım tamdır.

  Grubumuz bünyesinde gerçekleşen bu yeniden yapılanma süreci ile organizasyon modelimizde değişikliklerin olmasının yanı sıra bazı görev değişiklikleri de söz konusudur.

  Medya grubumuz bünyesinde yer alan ve bu değişim sürecinin önemli bir markası olan gazetemiz Star’ın Genel Yayın Yönetmeni olan Sayın Yusuf Ziya Cömert’e de bugüne kadar gösterdiği başarılı yönetim anlayışı ve kıymetli yol arkadaşlığı için teşekkür ederim. Yeniden yapılanma sürecimizde Star Gazetesi’nin yeni Genel Yayın Yönetmeni daha ileriki bir dönemde belli olacaktır. Gazetemizin kısa zaman içerisinde belirlenecek olan yeni Genel Yayın Yönetmeni görevine başlayana kadar bu görev vekaleten sürdürülecektir.


  Görüş Bildir