Taraf ve Sözcü gazetelerinin tiraj rakamları

Taraf ve Sözcü gazetelerinin tiraj rakamları

Gazetelerin yeni haftadaki tiraj hareketinde ilginç gelişmeler var. Büyük bir reklam kampanyasıyla Uğur Dündar'ı yazar kadrosuna katan Sözcü gazetesinin ne kadarlık bir satış adedi gerçekleştireceği medya dünyasında merakla takip ediliyordu. Bir diğer dikkatle takip edilen gazete ise Taraf'tı.

TARAF'TA TİRAJ ARTIŞI

Tarihçi Halil Berktay'ın ‘Kanlı 1 Mayıs solcuların iç hesaplaşmasının sonucuydu' sözleri büyük tartışmaları beraberinde getirmişti. Ümit Kıvanç ve Nabi Yağcı, Berktay'ın bu sözlerine tepki göstermiş ardından Taraf gazetesinden istifa etmişlerdi. Son olarak bu kervana katılan isim Ayşe Hür olmuş ve Taraf'taki yazılarına son vermişti. Bu tartışmalar çerçevesinde tiraj kaybetmesi beklenen Taraf, yeni haftada 1.891 adetlik bir artış gördü.

DÜNDAR BEKLENEN ARTIŞI SAĞLAYAMADI

Uğur Dündar'ın Sözcü gazetesinin tirajına yaptığı katkı ise beklenenin altında kaldı. Bir önceki hafta 3 bin adedi aşan bir tiraj artışı elde eden gazete, Uğur Dündar'ın yazmasıyla birlikte 8 bin 229 adetlik bir satış adedi artışı yaşadı. 19 Mayıs tartışmalarının da zirve yaptığı geçtiğimiz haftada Sözcü gazetesinin tirajının daha da yüksek olması bekleniyordu.

İşte son haftalardaki karşılaştırmalı tiraj rakamları

Taraf ve Sözcü gazetelerinin tiraj rakamları