Euro
15.2749
0.22%
Dolar
13.5118
0.26%
Altın
802.3000
0.15%
Borsa
1952
0.35%
Bitcoin
509.911
3.79%
-2ºC
İstanbul
Bulutlu -2 C

  Taraf'ın eski Ermeni ve Kürt yazarının Atatürk polemiği

  Taraf yazarı Orhan Miroğlu ve Zaman yazarı Etyen Mahçupyan arasında polemik tüm şiddetiyle devam ediyor..
  • 23.08.2012 - 10:52
  Taraf'ın eski Ermeni ve Kürt yazarının Atatürk polemiği

  Taraf ın eski Ermeni ve Kürt yazarının Atatürk polemiği #1

  Orhan Miroğlu'nun, Etyen Mahçupyan'ın Başbakan'ın kalpaklı fotoğrafından yola çıkarak yaptığı yorumu eleştirmesinin ardından başlayan tartışma devam ediyor.

  Zaman yazarı Etyen Mahçupyan ve Taraf yazarı Orhan Miroğlu arasındaki polemik giderek sertleşiyor. Dünkü yazısının sonunda Orhan Miroğlu'na not olarak yazdığı satırlarda 'Taraf gazetesi Erdoğan'ın kalpaklı fotoğrafı üzerinde yorum yapmamı istediğinde reddettim, doğru bir soru olmadığını söyledim. Bir saat sonra bu kez Erdoğan'ın ittihatçılıkla ilişkisini sordular (ittihatçılarla değil...) Ben de 'sarkaç' benzetmesini yaptım. Hayat aslında basit Orhan'cığım ama özellikle basitleştirip araçsallaştırmak hoş değil...' dedi.

  Mahçupyan'ın bu satırlarına Miroğlu, Taraf gazetesindeki köşesinden cevap vererek polemiği bir adım ileri taşıdı.

  İşte Miroğlu'nun o satırları:

  BEN DOSTLARIMI ARAÇSALLAŞTIRMAM

  Etyen'e benden dostça bir uyarı: Taraf'la bu Haber vesilesiyle aranda geçenleri bu açıklıkta daha önce yazsaydın, bu polemiğe gerek kalmazdı. Türkiye zor zamanlardan geçiyor Sevgili Etyen, gerçek Türk ve Kürt İttihatçıları Basçılarla el ele Antep'i, Türkiye'yi kana bularken, "tarif" aramayanlar, bir Ermeni aydınını, Erdoğan'ın İttihatçı olduğunu kabul etmeye ve bu kabulü yazmaya zorluyorlar. Buna şaşırmama nasıl şaşırdın hayret ettim doğrusu. İşte bu yüzden, hayat basit değil Etyenciğim. Çok ağır bedelleri var hayatın, ve bu bedeli bazen dört yaşında çocuklar ödüyor. Ben dostlarımı araçsallaştırmam Etyen, sana da, seni araçsallaştırmak isteyen dost kılıklı kimseleri iyi tanımanı, haddim değil belki ama, tavsiye ediyorum.


  Görüş Bildir