Euro
9.7019
0.05%
Dolar
8.108
0.03%
Altın
455.69
0.17%
Borsa
1.378
0%
Bitcoin
510.011
3.45%
10ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 10 C
  TRT'nin yeni dizisi Osmanlı Tokadı başladı

  TRT'nin yeni dizisi Osmanlı Tokadı başladı

  Osmanlı Tokadı dizisi başladı.. DÖNEM FATİH DÖNEMİ AMA İÇİNDE NELER VAR NELER..
  • 14.04.2013 - 02:37

  TRT nin yeni dizisi Osmanlı Tokadı başladı #1

  ENSONHABER.com/DETAY HABER İstanbul'un Fethi ve Fatih Sultan Mehmed dönemi üzerine kurulu Osmanlı Tokadı adlı dizi TRT1 ekranlarında izleyici ile buluştu.

  GELECEĞE IŞINLANAN İKİ YENİÇERİ

  Başrollerini İsmail Hacıoğlu, Vildan Atasever, Uğur Çavuşoğlu, Alper Kul ve Mazhar Alanson'un paylaştığı yeni dizinin ilk bölümünde, Bizans surlarına bayrağı ilk dikecek kişi olmayı hayal ederken günümüze ışınlanan iki yeniçerinin maceraları anlatıldı.

  Dizinin karakterleri Doğan Bey ve Şahin Bey, İstanbul surlarına dayanan Osmanlı ordusunun birbirine tamamen zıt karakterde iki yeniçerisidir. Tek ortak yönleri ise surlara sancağı diken nefer olmak istemeleridir. Fakat olaylar hiç de bekledikleri gibi gelişmez. Sürekli birbiriyle didişip duran Doğan ve Şahin görev yerlerini terk ederler. Bu hatalarının bedeli pahalıya patlayacaktır; çünkü kötüler kötüsü Alexandros, Bizans'ın karanlıklarından çıkıp gelmiştir ve ne pahasına olursa olsun Fatih Sultan Mehmet'i öldürmek istemektedir. Bu uğurda güzeller güzeli kızı Konstantina'yı dahi feda etmekten çekinmeyen Alexandros amacına ulaşamadan kaçar ama Doğan ve Şahin, Akşemsettin Hazretleri'nin nazarından bir yere kaçamazlar. Görev yerlerini terk ettikleri için af ve aman dileyen yeniçeriler her şeye rağmen son bir fırsat isterler. Akşemsettin Hazretleri "o halde beyaz tavşanı takip edin" diyerek onlara hayatlarının fırsatını verir vee onları fırsatlar yüzyılına, 21. yüzyıla gönderir.

  SOSYAL MEDYAYI SALLADI

  TRT'de ekrana gelen dizi, gerek taşıdığı tarihi dokusu gerekse güncel esprileriyle izleyiciden tam not alırken Twitter'da da gecenin en çok konuşulan konularından oldu.

  İşte dizinin ilk bölümünde dikkat çeken sahneler;

  OSMANLI TOKADI İLK BÖLÜM ÖZETİ

  TRT nin yeni dizisi Osmanlı Tokadı başladı #2

  OSMANLI TOKADI - TOKAT SAHNESİ

  TRT nin yeni dizisi Osmanlı Tokadı başladı #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir