Petrol
110.91
0.00%
Euro
17.0406
0.03%
Dolar
15.9296
0.03%
Altın
949.35
0.06%
Borsa
2381
0.36%
Bitcoin
473.308
-1.70%
17ºC
İstanbul
Hafif yağmur 17 C
  Türkiye Gazetesi: Geziciler Marmaray'a sabotaj düzenliyor

  Türkiye Gazetesi: Geziciler Marmaray'a sabotaj düzenliyor

  Türkiye Gazetesi, Geziciler'in Marmaray'ın imdat frenini çekerek arıza yaptırdığını ileri sürdü.
  • 03.11.2013 - 13:31

  Türkiye Gazetesi: Geziciler Marmaray a sabotaj düzenliyor #1

  Türkiye gazetesi bugün çok ilginç bir manşetle çıktı. Gazete, birkaç gündür Marmaray'da arıza meydana gelmesinin nedenini Gezicilere bağladı.

  MARMARAY'A GEZİ SABOTAJI

  Gazetenin manşetten verdiği habere göre Gezi eylemlerine katılanlar, Marmaray'a arıza yaptırmak için "imdat frenlerini" hedef alıyor. Haberde belirtilene göre Geziciler bu şekilde trenleri durdurup on binlerce kişinin hayatını tehlikeye atıyor.

  Türkiye Gazetesi: Geziciler Marmaray a sabotaj düzenliyor #2

  (Resmi büyütmek için üzerine tıklayınız)

  İŞTE O HABER

  İşte Türkiye Gazetesi'nin manşet haberi;

  Asya ile Avrupa yakasını denizin altından bağlayan "asrın projesi" Marmaray, 5 gündür sabote ediliyor. Haziran ayında Gezi Parkı protestolarıyla ortaya çıkan marjinaller, Marmaray trenlerini mesken tuttu.

  Yolcuların arasına sızan 'Gezi'ciler seyir hâlindeyken imdat frenini çekiyor; trenler otomomatik duruyor. Dün de, hafta sonu tatilini fırsat bilip Marmaray'la seyahat eden vatandaşlar 'Gezici ihaneti'nin getirdiği çileyi yaşadı.

  Keyfi olarak çekilen imdat frenleri sebebiyle trenler otomatik olarak durunca yolcular büyük korku ve panik yaşadı. Yaklaşık 1 saat 15 dakika yer altında mahsur kalan yolcular, görevliler tarafından istasyonlardan tahliye edildi. İçeri girmek isteyenler de alınmadı. Bu arada fenalık geçiren bir kadın yolcu sedye ile istasyondan güçlükle çıkartılabildi. Bu arada, Marmaray'ın istasyonlarında gerekmedikçe acil butonunun kullanılmaması, gereksiz yere kullananların uyarılması yönünde anonslar yapıldı. Arıza sebebiyle trenlerin durduğu dakikalarda sosyal medyada da çok sayıda fotoğraf paylaşılması dikkat çekti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir