Euro
9.6725
0.69%
Dolar
8.0578
0.63%
Altın
460.49
1.36%
Borsa
1.408
0.03%
Bitcoin
498.192
-1.58%
9ºC
İstanbul
Sağanak yağış 9 C
  Türkiye'nin medya patronları haritası

  Türkiye'nin medya patronları haritası

  Hangi medya grubunun başında kim var. MediaCat araştırdı: İşte Türkiye'nin medya patronları..
  • 05.04.2013 - 13:12

  Türkiye nin medya patronları haritası #1

  MediaCat ilkini 2008 yılında yayınladığı Türkiye Medya Sahipliği Haritası'nın ikincisini Nisan 2013 sayısıyla birlikte yayınladı.

  MEDYA TAKIM ADALARI

  Haritada Türkiye'de faaliyet gösteren bütün ulusal medya şirketlerinin medya ve medya dışı alanlardaki faaliyetlerine ayrıntılarıyla yer veriliyor. Bu bilgiler her gruba ait bir adanın yer aldığı hayali bir 'medya takımadaları' haritasıyla destekleniyor. İllüstrasyon sanatçısı Tayyar Özkan tarafından yapılan haritada grupların medya büyüklüğü adaların büyüklüğüyle gösteriliyor.

  EN BÜYÜK 4 MEDYA PATRONU

  Doğan Grubu, Çukurova Holding, Çalık Holding ve Doğuş Grubu olmak üzere dört büyük grubun medya patronları Aydın Doğan, Ferit Şahenk, Ahmet Çalık ve Mehmet Emin Karamehmet haritada resmedildi. RTÜK, sahil güvenlik teknesi olarak haritada yer alırken, ufak bir teknede Acun da unutulmadı.

  HARİTAYI BÜYÜK GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

  Türkiye nin medya patronları haritası #2

  DİĞER MEDYA GRUPLARI İSE..

  Haritada yer alan medya gruplarının tam listesi şöyle: Al Jazeera Turk Yayıncılık, Albayrak Grubu, Anadolu'da Vakit, Ciner Grubu, Cumhuriyet Gazetesi, Çalık Holding, Çukurova Holding, Demirören, Doğan Holding, Doğuş Grubu, Dünya Şirketler Grubu, Feza Grubu, Göktuğ Yatırım, Hayat Görsel Yayıncılık, İhlas Holding, Koza İpek Holding, Mng Holding, News Corporatıon, Number1 Medya Grubu, Power Group Medıa Center, Samanyolu Yayın Grubu, Saran Holding, Spectrum Medya, Star Medya Yayıncılık, Taraf Gazetesi, TRT...

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir