Yiğit Bulut'tan Başbakan'a Muhteşem Yüzyıl desteği

Yiğit Bulut'tan Başbakan'a Muhteşem Yüzyıl desteği

24 TV Genel Yayın Yönetmeni Yiğit Bulut'tan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Kütahya'da Muhteşem Yüzyıl'la ilgili 'Biz öyle bir Kanuni tanımadık' sözlerine destek geldi. Bulut, Behzat Ç.'yi de hedef gösterdi. Dizide 45 dakika rakı içildiğini söyleyen Bulut, Aşk-ı Memnu'yu da topa tuttu.

"AŞK-I MEMNU'NUN ÖZÜ ÖYLE DEĞİL"

Yayınlandığı dönemde oldukça izlenme payına sahip olan Aşk-ı Memnu dizisini de hatırlatan Bulut, "Türkiye en çok ensest seyretti. Aynı ev içinde amcasının karısıyla ilişkiye giren adamın dizisini seyretti. Ama kitabı yazan öyle yazmamış. Aşkı Memnu'nun özü öyle değil' dedi.

Yiğit Bulut'tan Başbakan'a Muhteşem Yüzyıl desteği

Yiğit Bulut'tan Başbakan'a Muhteşem Yüzyıl desteği

"TOPLUMUN YAPISINI BOZUYORLAR"

Kitaplardan uyarlanan senaryoların dizilere aktarılmasında hikayenin özüne sadık kalınmadığını ifade eden Bulut, "10 yaşındaki çocuk izleyip bu olanlar normal diyor. Toplumun yapısını bozuyorlar. Bunlar bilinçli. Başbakan'ın söylediği çok önemli. Bunlar bilinçli hareketler. Bunların arkasına para koyanlar bilerek koyuyor" şeklinde konuştu.

"PADİŞAHIN HAREMİNİ İZLİYORUZ"

Aile yapısını yok ederek ve ahlaki değerleri çökerterek Türkiye'ye zarar verilmeye çalışıldığını da kaydeden Bulut, "3 sene ensest seyrettik. Şimdi de Osmanlı İmparatorluğu'nun en büyük iki padişahından birinin haremden çıkmadığını, haremdeki kadınların beline kadar dekolte giyindiğini, kadınların herkesle beraber olduğunu, Padişahın acaba bugün kiminle beraber olsam düşüncesinde olduğunu ve boş zamanlarda Padişahlık yaptığını izliyoruz" ifadelerini kullandı.

"BEHZAT Ç. 45 DAKİKA RAKI İÇTİ"

Verdiği bu örnekle stüdyoda gülüşmelere de neden olan Bulut, programın ilerleyen dakikalarında ise Behzat Ç dizisini de örnek göstererek "Adam 45 dakika rakı içti" dedi.

Başbakan Erdoğan'ın eleştirilerine hak verdiğini yineleyen Bulut, yapılanları proje olarak yorumladı