Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
484.821
2.19%
16ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 16 C
  Zeynep Oral: Okul önünde türbanlı kadın sayısı arttı

  Zeynep Oral: Okul önünde türbanlı kadın sayısı arttı

  Cumhuriyet yazarı Zeynep Oral, bir kadının gözleri dola dola anlattığı hikayeyi köşesine taşıdı. Hikayeye göre okul önlerinde türbanlı kadınlar, öğrenci olan kızlara "örtünün" diye baskı yapıyor..
  • 28.09.2014 - 12:18

  zeynep oral

  Milli Eğitim'de lise düzeyindeki okullarda başörtüsünün serbest bırakılmasının ardından aslı astarı olmayan birçok hikaye de "başrötüsü karşıtı" medyada haber olmaya devam ediyor.

  AK PARTİ 'KAPANIN' DİYE PARA ÖDÜYOR DEMİŞTİ

  Önceki günlerde Milliyet yazarı Meral Tamer bir başkasından duyduğu hikayeye inanmış ve köşesine taşımıştı. Tamer'in anlattığı hikayeye göre AK Parti başını kapatsın diye bazı genç kızlara para ödüyordu.

  "TÜRBANLI KADINLAR OKUL ÖNLERİNDE KIZLARI KANDIRIYOR"

  Aynı hikayenin bir benzerini de bugün Cumhuriyet yazarı Zeynep Oral köşesine taşıdı. Oral'ın yazısındaki hikayeye göre bir kadın sesi titreyerek türbanlı kadınların okul önlerinde genç kız avcılığına başlaması yer alıyor. Cumhuriyet yazarı da bu garip hikayeyi doğruluğuna inanarak köşesine taşıyor.

  İşte Zeynep Oral'ın yazısındaki o bölüm:

  "Karşımdaki annenin iki kızı da ortaöğretimde. Okulun adını vermeyeceğim. İstanbul’un anlı şanlıiyi okullarından. Üç gündür başörtülü, türbanlı genç ve güzel kadınlar okul çıkış saatlerinde kapıda belirir olmuş. Neşe içinde birbirleriyle konuşup gülüşüyorlar; hem de okuldan çıkan çocuklarla tanışıp sohbete koyuluyorlarmış. Ve sonra... Biliyor musunuz artık okullarda başörtüsü serbest... Başörtüsü taktınız mı, genç kız oldunuz sayılırsınız... Yani büyümüş olursunuz... Siz değil miydiniz hep büyümüş gibi olmak isteyen... Başörtüsü taktınız mı, artık kimse size karışamaz! Ne anneniz, ne babanız! Hele öğretmenler artık hiç karışamaz! Artık çocuk değil genç kız sayıldığınız için öğretmen size daha saygılı, daha sevecen davranır..."

  Zeynep Oral: Okul önünde türbanlı kadın sayısı arttı #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir