Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
324.260
-0.27%
23ºC
İstanbul
Açık 23 C

  Dacia Logan MCV Cenevre’de - Foto Galeri

  Dacia, aile araçları sınıfını, düşük fiyata sunulan büyük bir station araç olan Yeni Logan MCV ile genişletiyor.
  • 07.03.2013 - 13:00
  Dacia Logan MCV Cenevre’de - Foto Galeri

  Dacia Logan MCV Cenevre’de - Foto Galeri #1

  Dacia, aile araçları sınıfını, düşük fiyata sunulan büyük bir station araç olan Yeni Logan MCV ile genişletiyor.Lodgy'den sonra, modüler 5/7 koltuklu MPV ve 5 koltuklu ticari aracı olan Dokker hem özel hem de ticari kullanıma uygun olarak tasarlandı. Yeni Logan MCV ayrıca Dacia'nın geniş, pratik araçlar alanındaki güvenilirliğini de artırıyor

  FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN..

  Bu ferah beş koltuklu station araç konforlu, pratik, geniş bir otomobil (hem yolcu hacmi hem de bagaj hacmi açısından) arayan sürücüler için günlük kullanım ve keyifli bir sürüş için dizayn edildi. Çekici tasarımı ve modern özellikleri Dacia otomobillerin en yeni kuşağına yapılan değerli bir katkı oluşturmasını sağlıyor. Dizel versiyonları ortalama 100 km2'de 3.8 litre gibi düşük yakıt tüketimi sunuyor.

  Sağlam, çekici tasarım

  Yeni Logan MCV, güç ve sağlamlık konusundaki vurgusuyla birlikte Dacia'nın yeni tasarım kimliğini taşıyor.

  Cömert ve enerjik dış tasarım

  Yeni Logan MCV, çekici tasarımıyla gurur duyuyor ve rekor derecede yükleme kapasitesi (bagaj hacmi 573 litre) ve cömert boyutlar (4.49 metre uzunluk, Yeni Sandero'dan 430 mm daha uzun), 2.7 m uzunluğunda olan malzemeleri taşıma olanağı sunuyor.

  Yeni Logan MCV'nin görünümü artık daha dinamik. Yeni dizayn, Logan MCV'yi modern tarz trendine uygun hale getirirken geniş iç mekanından ödün verilmemiş. Yeni Logan MCV büyük bir araç, ve büyük olmaktan da gurur duyan bir araç!"

  David Durand, giriş programı tasarım direktörü

  Dışarıdan bakıldığında Yeni Dacia Logan MCV, enerjik bir görünüme sahip. Tasarım özellikleri, güç ve sağlamlık çağrıştırıyor. Arka far ünitesinin üzerindeki siyah maske güç izlenimini vurguluyor.

  Geniş, işlevsel ve akıl dolu iç mekan

  Dıştan gözalıcı ve heybetli görünen Yeni Logan MCV, iç mekanda yüksek düzeyde kaliteye sahip. Dacia tasarım ekibi, Yeni Logan MCV'nin iç mekanının işlevsellik açısından müşteri gereksinimlerini karşılamasına büyük özen gösterdi. Ayarlanabilen sürücü koltuğu ve direksiyon simidi ile konforlu bir sürüş sağlıyor. Ergonomik iç mekanda ise tüm kumandalar direksiyon üzerinde veya çok yakınında yer alıyor.

  Aracın iç mekan düzenlemesi son derece akılcı çözümler sunuyor: ön ve arka kapılardaki gözler, küçük cepler gibi detaylar sayesinde sürekli el altında olan, erişimi rahat, 16 litreden fazla saklama alanı mevcut. Bagaj bölmesi aparatı ilave yükleme imkanı sunacak şekilde sert bir malzemeden yapıldı. Tüm versiyonlarda standart olan kullanımı kolay 2/3-1/3 oranında katlanır/yatar arka koltuk sırası maksimum sevide çok yünlülük sunuyor.

  AYNI FİYATA DAHA FAZLA ÖZELLİK

  Dacia'nın daha düşük fiyata daha fazlasını sunma anlayışına uygun biçimde yeni olan tüm işlevsel, %100 kolay kullanımlı ekipmanlar Lodgy, Dokker, Yeni Logan ve Yeni Sandero'da olduğu gibi Yeni Logan MCV'de de sunuluyor.

  - MEDIA NAV 7 inç dokunmatik ekrana sahip, eksiksiz bir multimedya sistemidir. Bu sistem yardımıyla sorunsuz bir şekilde Bluetooth® teknolojisi ve 2D satnav ve 3D ekran üzerinden tüm navigasyon işlemleri gerçekleştirilebiliyor. Kişisel cihazlar da USB veya jak konektörüne rahatlıkla bağlanabiliyor.

  - Dacia Plug&Radio, son derece kolay kullanımlı ve verimli bir multimedya çözümü. Ön panelde yer alan ekranında üç satır halinde bilgi sunuyor. Dacia Plug&Radio sistemi radyodan, MP3-uyumlu CD çalardan, Bluetooth® teknolojisinden ve USB ya da jak konektörlerinden oluşuyor.

  - Hız sınırlayıcılı seyir kumandası, ayarı ve hız ayarı direksiyon simidi üzerindeki kumandalarla yapılabiliyor.

  - Arka parka sensörlerı, arka tamponda yer alan sensörler, arkadaki engeller konusunda sürücüyü uyarıyor.

  - Hidrolik direksiyon, daha fazla konfor ve sürüş keyfi için tüm versiyonlarda standart.

  Daha iyi ekonomi/performans için yeni motorlar

  Tıpkı Yeni Logan ve Yeni Sandero'da olduğu gibi Yeni Logan MCV'de iki motor seçeneği ile sunuluyor: 1.2 16v 75bg, hem fiyatı hem de bakım maliyetleri açısından ekonomiktir. Ayrıca yepyeni TCe 90 motoru ise üç silindirli, turbo benzinli bir motor olup Renault Grubu'nun motor konusundaki kusursuzluğunu temsil ediyor. TCe 90 ise tüy sıklet bir mucizedir; ağırlığı aynı güce sahip alışılmış bir motordan 15 kg daha hafiftir. Söz konusu motor çevik bir hızlanma sunuyor ve sürüş keyfini yakıt ekonomisi (5 litre/100 km2,) ve düşük CO2 salımları (116 g / km2) ile birleştiriyor.

  Düşük yakıt tüketiminin rekor düzeyde olan 573 litrelik yükleme hacmiyle birleştiren Yeni Logan MCV, yakıt ekonomisi ile yük kapasitesi arasındaki en iyi oranı sunuyor. Bu şekilde bütçesini düşünen ve iyi bir taşıma kapasitesi arayan müşteriler için en iyi teklif haline geliyor.

  Yeni Logan MCV aynı zamanda 66 kW (90 bg) veya 55 kW (75 bg) güce sahip iki Euro 5 1.5 dCi dizel motor seçeneği ile sunuluyor. 1.5 dCi motoru Renault Grubu'nun en çok satan motoru olup, güvenilirliği, performansı ve çevreye duyarlı özellikleri ile biliniyor. Yakın zaman önce gerçekleştirilen optimizasyon çalışmaları neticesinde, bu segmentte halen en düşük olan yakıt tüketimi (3.8 litre/100 km2) ve düşük salımın (99 g CO2 / km2) yanısıra hızlanma daha da iyileştirildi.

  Dacia, aynı zamanda LPG'yi dizel yakıta ekonomik bir alternatif olarak sunmaya devam ediyor. Yeni Logan MCV bazı ülkelerde çift yakıtlı (benzin/LPG) 1.2 16v 75 motor ile satılıyor; böylece LPG modunda daha düşük bakım maliyeti ve daha düşük CO2 salımları (120 g /km2) ortaya çıkıyor. Tüm Dacia LPG araçlarına olduğu sürücü, benzin ve LPG arasında seçim yapmak için çok basit bir mekanizmaya sahip. Litre fiyatı 1€'dan az olan LPG, benzine oranla çok daha ekonomik bir tercih. Yaklaşık her 10 Dacia'dan 1'i (Pitesti tesisinde üretilen) LPG ile çalışıyor; bu da Dacia'nın pazara rekabetçi yüksek teknolojiler getirme çabasının bir sonucudur.

  DAHA DA FAZLA YAKIT EKONOMİSİ İÇİN ECO MODE

  Eco Mode fonksiyonu (bazı motorlarda) ile sürücü istediği her an optimize yakıt ekonomisi tercihinde bulunabilir. Eco Mode belirli motor ve iklim kumanda parametrelerini sürücüye ve yolcuya göre ayarlıyor. Alışılmış sürüş stili ve yol koşullarına bağlı olarak Eco Mode sayesinde hem yakıt hem de CO2 salımlarında yüzde yüzde 10'a varan tasarruf sağlanabiliyor.

  Yeni Logan MCV sayesinde, Dacia'nın en uygun tercih olduğu bir kez daha ortaya çıkıyor: ekonomi / performans oranı daha iyi, fiyat / genişlik oranı rakipsiz ve fiyatı her zamanki gibi çok cazip.

  Güvenlik; temel bir özellik

  Yeni Logan MCV, Yeni Logan ve Yeni Sandero gibi geliştirilmiş kapsamlı güvenlik özellikleri içeriyor.

  AKTİF GÜVENLİK

  Elektronik stabilite kontrolü (ESC), Avrupa yönetmeliklerine uygun olarak bütün Euro 5 versiyonlarında standart olarak sunuluyor. Engellerden kaçınma, virajlada hakimiyeti kaybetme, ve kaygan yol yüzeyleri gibi zor koşullar altında araç stabilitesini sağlıyor. ABS, Acil Durum Fren Yardımı (EBA) ile geliştirildi; bu yardım, frenlemenin başlangıcından ABS'nin devreye girdiği noktaya kadar maksimum fren basıncını uygulamak için hidrolik sistemi otomatik olarak ayarlıyor.

  PASİF GÜVENLİK

  Maksimum koruma için, Yeni Logan MCV sürücü ve ön yolcu hava yastıklarına ek olarak Avrupa'da bütün versiyonlarda hem sürücü hem de yolcu için sesli ve görsel emniyet kemeri uyarısı bulunuyor. Çocuk ve bebek koltuklarının hızlı ve sorunsuz biçimde yerleştirilmesi için iki dış arka koltukta Isofix bağlantılar bulunuyor. Tampon ve bagaj alanı da şekil, sağlamlık ve kalınlık açısından optimum düzeyde çarpma enerjisini almak ve önden çarpma durumunda yayaların olabildiğince korunması için özel olarak dizayn edildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir