Ferrari F12berlinetta'ya Altın Direksiyon ödülü

Ferrari F12berlinetta'ya Altın Direksiyon ödülü

Ferrari tarihinin gelmiş geçmiş en güçlü ve en hızlı modeli unvanına sahip ''F12berlinetta'' modeli, Alman otomobil dergisi Auto Bild tarafından düzenlenen prestijli 2012 Goldenes Lenkrad (Altın Direksiyon) ödüllerinde Coupe/Cabrio kategorisinde ödüle layık görüldü.

Tofaş çatısı altında Ferrari ve Maserati markalarının Türkiye'de distribütörlüğünü üstlenen Fer Mas açıklamasına göre, gösterişli ve agresif tasarımlı yapısıyla ilk bakışta dikkatleri üzerine çeken Ferrari F12berlinetta, Ferrari'nin F1 yarışlarındaki tecrübesini ve bu yönde kazandığı teknolojik birikimini tek bir çatı altında toplanmasını yansıtıyor.

"FERRARI İÇİN BÜYÜK BAŞARI"

Berlin'de düzenlenen seremoniye katılan Ferrari Üst Yöneticisi (CEO) Amedeo Felisa, ''Bu, Ferrari için büyük bir başarı ve Avrupa'nın en büyüğü ve bizim için daima önemli bir pazar olan Almanya'da markamızın önemine dair bir göstergedir. Çok sayıda tutkulu koleksiyoncumuz ve müşterimiz burada bizimle birlikte ve spor araç alanındaki yeniliğe yönelik sürekli ve ödünsüz yaklaşımımızın ne kadar çok takdir gördüğünü vurgulayan bu ödülle büyük gurur duyuyoruz'' değerlendirmesini yaptı.