Euro
10.8444
0.17%
Dolar
9.3237
0.32%
Altın
533.53
0.93%
Borsa
1.432
0.15%
Bitcoin
596.101
3.20%
15ºC
İstanbul
Çok bulutlu 15 C

  Otomobilde MyKey devrimi

  Aileler çocuklarını evden MyKey sayesinde kontrol altında tutabilecek.
  • 25.11.2012 - 12:21
  Otomobilde MyKey devrimi

  Otomobilde MyKey devrimi #1

  Ford, önümüzdeki ay İngiltere'de satışa çıkacak olan yeni Fiesta'ya da aileleri rahatlatacak bir sistem olan "MyKey" özelliğini ekledi.

  AMERİKA'DA 2009 YILINDAN BERİ KULLANILIYOR

  Ford'un "MyKey" özelliğiyle artık otomobilinizi çocuklarınıza ya da bir başkasına verirken hız limiti ve ses limiti belirleyebileceksiniz. Bu sistem Amerika'da 2009 yılından beri Ford marka otomobillerde kullanılıyor.

  Otomobilde MyKey devrimi

  ÖNÜMÜZDEKİ AY SUNULACAK

  Ford'un açıkladığı resmi rakamlara göre bu teknolojiye sahip araçlarda hızı 104, 112, 120 ve 128 Km/saat olarak dört farklı seçenek altında sınırlandırmak mümkün. Yönetilebilen otomobil anahtarı "MyKey" sistemi önümüzdeki ay İngiltere'de de Ford Fiesta 2013 modeliyle birlikte sunulacak.

  HIZ VE SES EBEVEYNLER TARAFINDAN KONTROL EDİLEBİLİYOR

  2015'te tüm Avrupa'daki Ford modellerinde görebileceğimiz bu sistemle, arabanın hızı ve sesi ebeveynler tarafından kontrol edilebiliyor. Belli bir hız ve ses limiti belirleniyor ve otomobil o hız ve ses limitini aşamıyor. Elektronik bilgi sistemi, yakıt tükenmek üzereyken değil, çok daha öncesinde uyarı vererek yolda kalma riskini en aza indiriyor. "MyKey"deki bir diğer özellikle ise otomobildeki emniyet kemerleri takılmadan müzik sisteminin çalışmamasını sağlayabiliyorsunuz.

  AİLELER RAHAT ETSİN DİYE

  İlk etapta 2011 model Taurus ve Explorer modellerinde kullanılan MyKey sistemi ile aileler, özellikle yeni ehliyet almış çocukları için aracın hızını limitleyebiliyorlar. F Aynı zamanda uydu radyo istasyonlarını engelleyebilen sistem, sürücünün emniyet kemerini takmadığı durumlarda radyonun sesini azaltıp, kısabiliyor. Tüm bunlara ek olarak çekiş kontrol sistemi gibi güvenlik özelliklerinin kapatılmasını da engelleyen ödüllü MyKey sistemi, bu tür özellikleri bünyesinde barındıran ilk sistem olarak, Ford'un geliştirme çalışmalarına büyük önem verdiği teknolojiler arasında yer alıyor. Ford'un Elektronik Sistemler Mühendisliği'nden sorumlu yöneticisi Graydon Reitz açıklamasında, "Ford olarak ailelere, çocukları araç içerisindeyken evdeki kurallara uyduklarının rahatlığını yaşatmak istiyoruz. Aileler bu tip özellikleri seviyor ve gençler, ailelerinin anahtar verebileceğini duyduklarında, araçlarında Ford'un MyKey sistemi gibi bir teknoloji varsa ona uyma noktasında sıkıntı yaratmıyorlar" dedi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir