Proton Tayland rallisini zaferle tamamladı

Proton Tayland rallisini zaferle tamamladı

Proton-Lotus Mühendisliği işbirliği ile geliştirilen Satria Neo S2000, APRC (Asya Pasific Ralli Şampiyonası)'nin önemli ayaklarından biri olan Tayland Rallisi'nde Proton ekibine zafer kazandırdı. 220 km'den oluşan yarışın toplamda 13 özel etabının 11'i Proton ekibinin açık ara üstünlüğü ile sonuçlandı ve ekip toplamda rakiplerine 10 dakikadan fazla fark attı.

Proton'un üstün Lotus teknolojisine sahip Satria Neo S2000 modeli, alınmış olunan başarılardan dolayı 2011 yılında FIA World Rally Championship (WRC) ve International Rally Challenge IRC tarafından ralli etaplarına en iyi uyum sağlayan ve iyi koşan bir ralli aracı olarak seçildi.

"OTOMOBİLİNİZ SİZİ DEĞİL; SİZ OTOMOBİLİNİZİ KUMANDA EDİN"

Proton'un sahip olduğu üstün teknoloji katılmış olduğu rallilerdeki ardı ardına gelen zaferleri ile açıkça görülüyor. Proton sahip olduğu bu önemli teknolojiyi tüm standart binek modellerine de yansıtıyor.Bu bakımdan Proton içinde bulunduğu dünya pazarlarında 'Ride & Handling' bakımından diğer rakip markalara kıyasla oldukça ileri düzeyde ve iddialı. Proton bu üstün ve eşsiz özelliğini "Otomobiliniz sizi değil; siz otomobilinizi kumanda edin" sloganı ile duyuruyor.

ASYA PASIFIC RALLİ ŞAMPİYONASI'NDA GELEN 2. ZAFER

Proton APRC'de uzunca bir zamandır önemli başarılara imza atıyor. 2011 sezonunun şampiyonu da yine Proton olmuştu. Dünyaca ünlü ralli pilotu Alister Mcrae, geçtiğimiz sezon Proton Satria Neo S2000 ile yarışarak APRC'yi lider konumda tamamladı.

Asya Pasific Ralli Şampiyonası bu yıl Tayland'da Bangkok Şehri'nin 250 km kuzeyinde bulunan Lop Buri Bölgesi'nde gerçekleştirildi ve 3 gün sürdü. Çekişmeli yarışta Satria Neo S2000 İngiltere Ralli Şampiyonu Tom Cave tarafından kullanıldı ve kendisine Craig Parry co-pilotluk etti. Bu başarı Tom Cave'in ilk Uzakdoğu zaferi oldu.