Tesla'nın kırılmaz camı, tanıtım esnasında kırıldı

Tesla, ‘Cybertruck’ olarak adlandırılan ilk elektrikli pikap kamyonunu görücüye çıkardı.

Tesla’nın CEO'su Elon Musk, ABD’nin Los Angeles kentinde düzenlediği bir etkinlikte, Amerika’nın en favori aracının elektrikli versiyonu olması amacıyla tasarlanan ‘Cybertruck’ adlı elektrikli pikap kamyonunu anlattı.

ZIRHLI CAMLARI ÖVMEK İSTEDİ

Elon Musk, “Şimdi sürdürülebilir enerjiye ihtiyacımız var. Amerika’da en çok satılan üç aracı da pikap kamyonlar oluşturuyor. Sürdürülebilir enerjiye çözüm üretmek istiyorsak bir pikap araç almak durumundayız.” dedi. Musk, aracın özelliklerini sıralamaya devam ederken; sıra zırhlı camların ne kadar dayanıklı olduğunu kanıtlamaya gelince, işler ters gitti.

Tesla'nın kırılmaz camı, tanıtım esnasında kırıldı VİDEO

ATTIĞI METAL TOPLAR İKİ CAMI DA KIRDI

Araca atılan metal toplar, beklenenin aksine iki camı da kırdı. İlk camın kırılmasıyla salonda gülüşmeler yaşanırken, Musk’ın Belki de çok sertti” dediği görüldü. Ancak çok da sert atılmayan ikinci top da diğer camı çatlattı. Musk da gülerek, durumu idare etmeye çalıştı. Daha önceki testlerde böyle bir sorunla karşılaşmadıklarını savunan Musk, durumu düzelteceklerini belirtti.

Tesla'nın kırılmaz camı, tanıtım esnasında kırıldı

SATIŞ FİYATI 39 BİN DOLAR

Oldukça fütüristik bir tasarıma sahip olan aracın, başlangıç satış fiyatının 39 bin dolar olduğu açıklandı. Araç; 250, 300 ve 500 mil (yaklaşık 805 kilometre)ve üzeri olmak üzere üç farklı menzil versiyonu sunuyor. Aracın seri üretimine 2021 yılında başlanması bekleniyor.

Tesla'nın kırılmaz camı, tanıtım esnasında kırıldı

Tesla'nın kırılmaz camı, tanıtım esnasında kırıldı