4 İsrail milletvekili CHP'yi ziyaret etti

4 İsrail milletvekili CHP'yi ziyaret etti

İsrailli 4 milletvekili, dün CHP Genel Merkezi'ne geldi. Akşam saatlerinde gerçekleşen ziyarette İsrailli milletvekillerinin CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu ile görüştüğü öğrenildi.

Alınan bilgiye göre toplantıda Suriye'de yaşananlar, İsrail-Suriye ilişkileri, Mavi Marmara krizi ile yara alan Türkiye-İsrail ilişkilerinin düzeltilmesi için muhalif milletvekillerinin neler yapabileceği ele alındı.

TÜRK VATANDAŞLIĞINA GEÇECEK İSRAİLLİ SANATÇININ DURUMU

Toplantıda Filistin sorunu ve bu sene 5.'si düzenlenen Aankirock Fest-2012'de sahne almadan önce topluca Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ve Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık'ın desteği ile Türk vatandaşlığına müracaat edecek olan İsrail'in dünyaca ünlü rock grubu Orphaned Land'in durumunun da gündeme geldiği ifade edildi.

Görüşmenin ardından heyet basın mensuplarına açıklama yapmadan ayrıldı.Kılıçdaroğlu, İsrail'le Mavi Marmara krizi sonrası hükümeti eleştirmişti.

ERDOĞAN KILIÇDAROĞLU'NU ELEŞTİRMİŞTİ

Başbakan Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun, Mavi Marmara olayında İsrail'in yanında yer aldığını ifade ederek, "Akdeniz'de uluslararası sularda uçağımıza saldıran Baas rejiminin, diktatörlerin değil, Türkiye'nin, kendi milletin yanında yer almalısın" ifadelerini kullanmıştı.