Euro
8.8855
-0.19%
Dolar
7.3429
-0.23%
Altın
410.62
0.11%
Borsa
1.529
0.09%
Bitcoin
356.419
-0.58%
4ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 4 C
  AK Partili ve HDP'li kadın vekillerin tecavüzcü polemiği

  AK Partili ve HDP'li kadın vekillerin tecavüzcü polemiği

  TBMM Genel Kurulu'ndaki 2020 Bütçe görüşmelerinde, HDP'li Fatma Kurtulan ile AK Partili Özlem Zengin arasında 'bölücü' ve tecavüzcü 'polemiği' yaşandı.
  • DHA
  • 12.12.2019 - 05:57

  TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç Başkanlığı'nda, Adalet Bakanlığı Milli Savunma Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlıklarının 2020 Mali Yılı Bütçesini görüşmek üzere toplandı.

  HDP'Lİ KURTULAN: "AFRİN'DE KÜRT KADINLARI SATILIYOR"

  HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan, "Afrin'de şu an kadınlar satılıyor ve Kürt kadınları tecavüze uğruyor. Hayır elinizi uzatmayın. Oradaki 'Milli ordu' dediğiniz, maaş aktardığınız tecavüzcüler üzerinden bu yapılıyor" ifadelerini kullandı.

  AK Partili ve HDP li kadın vekillerin tecavüzcü polemiği #1

  AK PARTİLİ ZENGİN: "SADECE KÜRTLERİN TEMSİLCİSİ DEĞİLSİNİZ"

  Kurtulan'ın sözlerine tepki gösteren AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, söz alarak şunları kaydetti:

  "Burası Türkiye Büyük Millet Meclisi hatırlatırım. Türkiye'deki oy vermiş insanların özgür iradesini temsil ettiğini hatırlatıyorum. Kürtlerden başka ağzınıza hiç kimseyi almıyorsunuz. Anayasal olarak siz sadece Kürtlerin temsilcisi değilsiniz. Bu memlekette yaşayan herkesin temsilcisisiniz. Bize kimse 'tecavüzcü' diyemez, bu ülkenin Bakanlarına hiç kimse 'bölücü' diyemez. Bu ülkenin Adalet Bakanına, Milli Savunma Bakanına siz 'bölücü, terörist' diyemezsiniz."

  Mecliste 'bölücü' ve 'tecavüzcü' tartışması

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir