Euro
9.9219
-0.01%
Dolar
8.3525
0.06%
Altın
486.31
-0.09%
Borsa
1.4
0.48%
Bitcoin
329.036
-1.37%
27ºC
İstanbul
Açık 27 C
  AK Parti'nin Konya mitinginde Ahmet Davutoğlu konuştu

  AK Parti'nin Konya mitinginde Ahmet Davutoğlu konuştu

  Rahatsızlığı nedeniyle Konya mitingine katılamayan Başbakan Erdoğan'ın yerine, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu Ak Partililere seslendi.
  • 28.03.2014 - 14:16

  AK Parti nin Konya mitinginde Ahmet Davutoğlu konuştu #1

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ses rahatsızlığı nedeniyle Konya mitingine katılamadı. Başbakan Erdoğan'ın yerine Dışişleri Bakanı ve Konya Milletvekili olan Ahmet Davutoğlu, miting alanında Konyalılara hitap etti.

  "DEVLETİN MAHREMİNE GİRDİLER"

  "İğrenç bir kasetle devletin mahremine girmeye çalıştılar. Milli Güvenlik Kurulunun talimatıyla Başbakanımızın talimatıyla yapılan en üst düzey krizi yönetim toplantısına, bu paralel yapı ve onun işbirlikçileri müdahale etmeye çalıştılar. Ama durduramayacaklar. Ne paralel yapı, ne piyonları, ne onların yurt dışındaki dostları Türkiye'nin yükselen gücünü engelleyemeyecekler."

  Ahmet Davutoğlu'nun konuşmalarının satır başları;

  "55 MİTİNGDEN SONRA SES RAHATSIZLIĞI NEDENİYLE BİR İSTİRAHAT İHTİYACI DOĞDU"

  Sayın Başbakanımızın Konya’ya sevdasına şahitlik eder misiniz? Uzun mücadelelerden sonra 55 mitingden sonra sayın başbakanımızın hiç susmayacak gönül diline vakıf olarak, beden dilinde bütün kullar için söz konusu olabilecek ama sesini hiçbir zaman kesmeyeceği bir istirahat ihtiyacı doğdu. Geceleyin sayın başbakanımızı aradık ve dedik ki, eğer Konya’ya gelirseniz Konya’nın sizi nasıl yüreğine basacağını bilirsiniz. Ama doktorlarınız uyarıyorsa, istirahat ihtiyacınız varsa, daha bu memleketin ve Konya’nın size ihtiyacı var. sadece bugün değil bugün yarın değil önümüzdeki 10 yıllar boyunca ihtiyacı var dedik. Dedi ki, yarın bakalım. Bugün sabah tekrar baktığımızda, doktorların da aşırı ısrarıyla istirahate ihtiyacı olduğu ortaya çıktı. O zaman dedi ki, Konyalılara selamımı iletin.

  AK Parti nin Konya mitinginde Ahmet Davutoğlu konuştu #2

  "MİLLİ İRADEYE SAHİP ÇIKIN DEDİNİZ"

  Seçim zaferinden sonra çok daha muhteşem bir mitingle teşekkür mitinginde beraber olacağız dedi. Onlar halkın huzuruna çıkamazlar. Ama sayın Başbakanımızın son iki aylık performansına baktığınızda halkımızla nasıl kucaklaştığını gördünüz. Herkes duysun diye. Size onun adına, bir muhasebede bulunuyorum. 12 yıl önce sayın başbakanımıza ve ekibine bir emanet tevdii ettiniz. Milli iradeye sahip çıkın dediniz. Hiçbir güç karşısında zayıf kılmayınız dediniz. 12 yıl sonra soruyorum, sayın başbakanımızın milli iradeye sahip çıktığına şahitlik eder misiniz?

  "2002'DE AK PARTİ GENEL BAŞKANIMIZI SEÇİMLERDEN MEN ETTİLER"

  Bundan sonra da milli iradeyi her zaman ayakta tutacağına her zaman şahitlik eder misiniz? Sizin izzetinize onurunuza sahip çıktı mı? Bundan sonra da her ne şartta olursa olsun bu onuru izzetle temsil edeceğine inanıyor musunuz? İşte gerçek ses budur. İşte gerçek tanıklık budur. Allah şahitliğinizden razı olsun. Şimdi ilk defa olmuyor, son dönemde özellikle geçen yıl içinde ortaya konan bazı planları bazı komploları bazı kapalı kapılar ardında yapılan şantajları biliyorsunuz. Şimdi size soruyorum. Bu ilk defa olmuyor 2002 yılında Ak Parti kurulduğunda, daha seçimlere girmeden başbakanımızı o zaman AK Parti genel başkanımızı seçimlerden men ettiler. Düşündüler ki bu hareket bu yürüyüş durur. Durdu mu? O men ettikleri ve muhtar bile olamaz dedikleri genel başkanımız, başbakan oldu mu? Çünkü hakkın ve halkın rızasını alanlar hiçbir şartta engellenemezler.

  "HİÇBİR GİZLİ ODAK MİLLİ İRADENİN YÜKSELİŞİNE ENGEL OLAMAYACAK İNŞALLAH"

  Peki 2004 mahalli seçimlerinde, genç subaylar rahatsız diye başlıklar atanlar çıktı. Engel olabildiler mi? 2007 genel seçimlerine giderken, 27 Nisan muhtırasına milli iradeye sekte vurmak isteyenler başarılı olabildiler mi? 2008’te AK Parti’yi kapatıp milli iradeyi temsil eden partimizi engellemeye çalışanlar, AK Parti’yi durdurabildiler mi? Siz Konya’dan şahit olun, bir buçuk milyar İslam dünyası, ve bütün dünya şahit olsun ki hiçbir komplo bu hareketi durduramayacak. Hiçbir gizli odak milli iradenin yükselişine engel olamayacak inşallah."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir