Arınç: Ayrımcılık üzerinden siyaset yapanlar utanmalıdır

Arınç: Ayrımcılık üzerinden siyaset yapanlar utanmalıdır

Bursa Orhangazi Devlet Hastanesi'nin temel atma törenine katılan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Orhangazi'de büyük dostluk ve kardeşliğin olduğunu söyledi.

Arınç: Ayrımcılık üzerinden siyaset yapanlar utanmalıdır

"YERLİ YABANCI AYRIMI YAPARAK KARDEŞLİĞİMİZİ DİNAMİTLEMESİN"

Bu ülkenin 76 milyon sahibi olduğunu belirten Arınç, "Kim nerede yaşıyorsa, nerede yaşamak istiyorsa, bu vatanın asıl sahibi onlardır. Hiç kimse 'Burası benim tapulu arazim, gecekondu kondurtmam' diyemez. Her karış toprağı hepimizindir. Nerede yaşıyor olursak olalım bu vatanın kaderini ortak olmuş insanlar her yerde eşit yurttaşımızdır. Kimse yerli yabancı ayrımı yaparak, kardeşliğimizi dinamitlemesin" diye konuştu.

"HEPİMİZ ÇANAKKALE RUHUNU YAŞATMAK MECBURİYETİNDEYİZ"

Bu ülkedeki kader ortaklığını görmek isteyenlerin Çanakkale Şehitliği'ni ziyaret etmesi gerektiğini vurgulayan Arınç, "Aynı vatan, aynı bayrak için can veren insanlar, nasıl geçmişte bir ve beraberse bugün de bir ve beraber olarak yaşacağız. Araya nifak tohumu ekmek isteyenlerin ayrımcılık yapanların 'Sen şucusun', 'sen bucusun' diyenlerin bu topraklarda bundan sonra isleri kalmadı. Biz biriz birlikteyiz. Çanakkale de bizim birliğimizin bütünlüğümüzün sembolüdür. Hepimiz Çanakkale ruhunu yaşatmak mecburiyetindeyiz. Ayrımcılık üzerinden siyaset yapanların utanmalıdır. Birleştirici, bütünleştirici olmalıyız. Güzel ülkemize daha çok hizmet edecek bir siyaseti inşallah hakim kılmalıyız." ifadelerini kullandı.