Euro
10.0602
0.2%
Dolar
8.4871
0.15%
Altın
493.55
-0.09%
Borsa
1.414
0%
Bitcoin
331.991
3.68%
23ºC
İstanbul
Güneşli 23 C

  Aziz Babuşçu'nun yerel seçimlerdeki İstanbul hedefi

  TT Arena'da 100 bin kişi ile yerel seçim startı. Hedefimizde olmazsa olmaz 3 İSTANBUL İLÇESİ VAR!
  • 26.05.2012 - 09:36
  Aziz Babuşçu'nun yerel seçimlerdeki İstanbul hedefi

  Aziz Babuşçu nun yerel seçimlerdeki İstanbul hedefi #1

  AK Parti, yerel seçim startını yarın yapacağı İstanbul İl Kongresi ile verecek. TT Arena'da 100 bin kişinin katılımı ile gerçekleştirilecek kongre öncesi AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, çok iddialı konuştu. Babuşçu, "İstanbul'da olmazsa olmaz 3 ilçeyi almak istiyoruz" dedi.

  100 BİN KİŞİLİK DEV KONGRE

  Star Gazetesi'nden Mustafa Meydan'ın haberine göre: AK Parti, bir ilki gerçekleştirerek TT Arena Stadı'nda 100 bin kişinin katılımıyla İstanbul İl Kongresi yapacak. Rekorlar kitabına girecek kongrenin mimarı Babuşçu "AK Parti'ye yakışan final yapacağız" dedi.

  AK Parti İstanbul Başkanlığı, yarın Türkiye'de bir ilk gerçekleştirerek, il kongresini 100 bin kişinin katılımıyla TT Arena Stadyumu'nda toplayacak. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağıve hazırlıklarıyla bizzat İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu'nun ilgilendiği kongrenin rakamları rekor kırmaya aday. 100 bin kişilik katılım için hazırlık yapan AK Parti, partilileri TT Arena Stadyumu'na 2 bin 120 otobüs ile taşıyacak. 100 bin kişiye Biletix tarafından ücretsiz olarak hatıra bileti verilecek; böylece stadyumda kongre hatırasını tüm partililer yaşayacak. Gençlik kollarından 4 bin kişi stadyum içi ve çevresinde organizasyon görevini üstlenirken, partililer için 100 bin şişe su ve 100 bin Türk ve AK Parti bayrağı dağıtılacak. 6'sı içerde 3'ü dışarda 9 dev ekrandan da kongre izlenebilecek.

  HER ŞEYİN PROVASINI YAPTIK

  İstanbul kongresini stadyumda yapma fikrinin sahibi Aziz Babuşçu, şunları anlattı: "İlçe kongrelerimizi hiçbir sorun yaşamadan büyük kalabalıklarla gerçekleştirdik. Bu kongrelerde vatandaşlarımızın spor salonlarına sığmadıklarını gözlemledik. Bu sırada benim aklıma 'neden İl kongremizi bir stadyumda gerçekleştirmeyelim' sorusu takıldı. Stad fikrini teşkilatımızla paylaştığımızda önce anlamayarak 'Maça mı gideceğiz' sorusunu sordular. İl kongresi fikrimi söylediğimde ise büyük bir heyecan ve alkış oldu. Genel Başkanımıza fikrimi açtığımda kendisi de olumlu karşılayarak çalışmalara başlamamızı istedi. Başbakanımız yoğun iş temposu nedeniyle ilçe kongrelerimize katılamamıştı. Halkımız için de böyle bir organizasyonda kendisiyle bir arada olmak güzel bir fırsat olacak. İlçe kongrelerimizi böyle bir finalle bitirmek bizi heyecanlandırıyor. Herşeyi planlayarak aksilikleri ve olumsuzlukları öngörerek, planlamadığımız açıkta kalan hiçbirşey bırakmayarak teşkilatımızla titiz bir çalışma içine girdik. Geçen pazar günü 4 bin kişiyle ses, akustik ve atılacak sloganlarla ilgili prova yaptık." Derbilerde bile tribünlerde boşluklar olurken İstanbul İl Kongresi'nde stadın tamamen dolacağını kaydeden Aziz Babuşçu şöyle konuştu: "İl teşkilatımızla yaşadığımız tecrübe ve yol arkadaşlığımız benim TT Arena'yı doldurma konusunda tereddüt etmememin en büyük nedeni. Bu konuda tereddütüm yok. Rabbim beni yanıltmayacaktır. Aksi bir durumda ise bunu zaafiyet sayarım ve gerekeni yaparım. Geçen Pazar 4 bin kişiyle gerçekleştirdiğimiz prova kongremizin habercisidir. Biz diğer partilerle kendimizi kıyaslamıyoruz. CHP kongresinin sönük geçmesinin özeleştirisini kendileri yapsınlar. Diğer partilerin kongrelerini gördüğüm zaman kendi teşkilatımla gurur duyuyorum."

  AK Parti rövanşist değildir TT Arena Stadı'nın açılışında yaşanan tatsız olayların İstanbul İl Kongresi için seçilmesinde etkisi olmadığını belirten Babuşcu şöyle dedi: "Stadın seçilmesinin bir rövanş olduğu şeklinde haberler çıktı. Bu tamamen asılsızdır. AK Parti rövanşist bir parti olmamıştır. Bu Genel Başkanımızın duruşuna aykırıdır. Açılışta yaşananlar küçük bir provokatif grubun tezgahıdır. Teşkilatımızda da bu olaydan büyük üzüntü duyan onbinlerce GS taraftarı var. Bu olay GS camiasına maledilemez."

  BİR OLDUK, BİRLİK OLDUK, TÜRKİYE OLDUK

  Başbakan Erdoğan'ın da katılımıyla muhteşem bir kongre finaline hazırlanan AK Parti İstanbul İl Teşkilatı, geçen Pazar 4 bin kişiyle TT Arena Stadı'nda prova yaptı. İstanbul'un 39 ilçesinden 100'er kişinin katıldığı ve toplam 4 bin kişiyi bulan provada kongre öncesi tüm detaylar gözden geçirildi. Trafik durumu göz önüne alınarak ilçelerden çıkış saatleri, stada girilecek kapılar, atılacak sloganlar, amigoların davullarla yapacaklar şovların provası yapıldı. Provaya İl Başkanı Aziz Babuşcu da katılarak son düzenlemeleri gözden geçirdi. Teşkilat üyeleriyle tek tek ilgilenen Babuşcu, AK Parti'ye yakışan bir kongre finaline hazır olduklarını söyledi. Kongrede AK Parti'nin Türkiye'nin partisi olduğunu vurgulayarak, "Bir olduk, birlik olduk, birlikte Türkiye olduk" temasını işleyeceklerini belirten Babuşcu, şunları kaydetti: "Kongrede bir konser düşünmedik. Ancak tüm Türkiye'den folklor gösterileri ve Mehter geçişi ile halkımıza görsel bir şölen yaşatacağız. Platformun arkasında 3 boyutlu İstanbul fonu oluşturduk. Ayrıca Genel Başkanımızın stadın tamamını selamlaması için stadın içinde koridor oluşturduk."

  YEREL SEÇİMLERDE İLK HEDEF ATAŞEHİR

  Aziz Babuşçu, kongre hazırlıkları yapılırken bir taraftan da 2014 yerel seçimleri için mutfak çalışmalarına başladıklarını söyledi. Babuşcu, şunları kaydetti: "İl teşkilatı olarak AK Partili yerel yönetimlerinin marka değerini yukarılara taşıyacak hedefler planlıyoruz. Daha önce AK Partili olup başka partiye geçen ilçeleri tekrar almak istiyoruz. Ancak benim en çok önem verdiğim ilçe Ataşehir. Orada kendi zaaflarımızla yaptığımız hatalar nedeniyle ilk seçiminde Ataşehir'i alamadık. Bu defa doğru hedef ve stratejilerle Ataşehir'i mutlaka almak istiyoruz. Ondan sonra ise bugüne kadar hiçbir AK Partili yerel yöneticiyle çalışmayan Avcılar ve Büyükçekmece önceliklerim arasında."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir