Bağış: CHP PKK propagandası yapıyor

Bağış: CHP PKK propagandası yapıyor

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, AK Parti Ataşehir İlçe Teşkilatı'nca, Ataşehir Nuri Cıngıllıoğlu Lisesi'nde düzenlenen iftar yemeğinde konuşmasına, vatandaşların Kadir Gecesi'ni kutlayarak başladı.

"İYİ Kİ BU PARTİ 11 YIL ÖNCE KURULMUŞ"

11 ayın sultanı ramazanın Kadir Gecesi'nin AK Parti'nin kuruluşunun 11. yılına denk gelmesinin güzel bir tevafuk olduğunu dile getiren Bağış, AK Partililerin bu sofrada sadece yemeği değil, duaları, geleceğe yönelik umutları ve dostlukları paylaştığını söyledi.

''İyi ki bu parti 11 yıl önce kurulmuş, iyi ki 11 yıl önce o tarihi adım atılmış'' diyen Bağış, 14 Ağustos 2001'de kurulan AK Parti'nin kuruluşunun 16. ayında milletinin desteği ve duasıyla iktidara geldiğini, dünyada kuruluşunun 16. ayında iktidar olan başka bir siyasi hareketi kendisinin de bilmediğini kaydetti.

Bağış, ''Bugün Gazze'deki, Sudan'daki, dünyanın dört bir yanında acı çeken kardeşlerimizin yaşadığı bölgelerdeki insanlar Türkiye'yi bir umut olarak görüyorsa, bundan 11 yıl önce kurulan bu siyasi partinin elde ettiği başarılar sayesindedir. Türkiye, en dinamik, en aktif uluslararası güçlerden biri haline geldi'' dedi.

"İNŞALLAH CHP PKK SEMPATİZANLIĞINI BIRAKIR"

Türkiye gündeminde önemli bir olay yaşandığını anımsatan Bağış, iki gün önce ana muhalefet partisinin milletvekili Hüseyin Aygün'ün, eli kanlı haydutlar tarafından kaçırıldığını kaydetti.

Olayı, yaşandığı gün anında parti olarak kınadıklarını dile getiren Bağış, ''(Hangi partinin mensubu olursa olsun, TBMM'nin bir üyesine yapılan bu saldırı Türkiye'nin birlik ve beraberliğine yapılmıştır) dedik. Devletin tüm imkanlarının seferber edilmesi konusunda Başbakanımızın ve İçişleri Bakanımızın talimatları oldu. Çok şükür ki bu haydutlar o milletvekilini serbest bıraktı'' diye konuştu.

Bağış, CHP'nin süreçteki tavrını eleştirerek, ''İnşallah CHP de artık bu PKK sempatizanlığını geride bırakır. Örgütün propagandasını yapmak için örgütten daha çok çalıştılar. Kendi arkadaşlarının güvenliğini bile umursamadan bunu bir siyasi ranta çevirmeye kalktılar'' dedi.

"BUGÜNÜ NİYE SEÇTİLER.."

Bugün CHP'nin TBMM'yi olağanüstü toplantıya çağırdığını hatırlatan Bağış, ''Bugün nedir? 14 Ağustos... Bugünü niye seçtiler? Biliyorlar ki tüm AK Partililer, partisine bağlı AK Partililer, kuruluş yıl dönümünde kendi seçim bölgelerinde halkla birlikte olurlar. Bunların böyle değerleri olmadığı için bizim de bu değerlerden uzak olduğumuzu düşündüler. Ama fiyaskoyla sonuçlandı. Ben, bu çocuksu girişimi gerçekten başarısızlığa uğratmadaki rolünden dolayı MHP ve onun Genel Başkanı'na teşekkürlerimi sunuyorum. Teröre karşı tek yumruk nasıl olunur, şiddete karşı tek yumruk nasıl olunur, bunu ana muhalefet partisine göstermemize yardımcı oldular. Allah razı olsun'' şeklinde konuştu.

Egemen Bağış, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Ama düşünebiliyor musunuz, terör örgütünün iki mensubu milletvekilini durdurduğunda, vekil, bölgenin vekili Kürtçe, Zazaca konuşmaya çalışıyor. Bunlar, 'Biz Kürtçe bilmeyiz, Türkçe konuş' diyor. Bunların taşeron oldukları buradan bariz belli. Bunların, Kürt kardeşlerimizin kültürel haklarıyla, ana dilleriyle, diğer birtakım beklentileriyle alakası yok. PKK nedir biliyor musunuz? PKK uyuşturucu çetesidir, PKK rant mekanizmasıdır. Bu rant mekanizması, 'acaba bu ülkeye barış gelir de rant kaybeder miyiz?' korkusuyla bu ülkenin geleceğini çalıyor, ana muhalefet partimiz de onların ekmeğine yağ sürmeye çalıştı, onların propagandasını yaptı.''

İftar yemeğine, AK Partililer ve vatandaşlar katıldı.