Euro
14.1894
1.29%
Dolar
12.5809
1.71%
Altın
737.73
3.46%
Borsa
1.776
0%
Bitcoin
733.698
2.73%
18ºC
İstanbul
Hafif yağmur 18 C

  Bahçeli: Anıtkabir'i botanik bahçesine çevirecekler

  MHP lideri Devlet Bahçeli, yaptığı açıklamada hükümeti sinsi planları olduğunu iddia etti.
  • 28.01.2012 - 15:41
  Bahçeli: Anıtkabir'i botanik bahçesine çevirecekler

  Bahçeli: Anıtkabir i botanik bahçesine çevirecekler #1

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Türkiye'nin geçtiği dönem ve son siyasi gelişmeler hakkında yazılı bir açıklama yaptı.

  "GİZLİ PLAN DEVREYE GİRDİ"

  Bahçeli, "Dersim ayaklanmasını gündeme taşıyan sorumsuzlukla büyüyen gedik; Menemen tartışmasıyla açılmış, Uludere meselesiyle derinleşmiş, Yüksekova davasıyla boyut değiştirmiş, 'Hepimiz Ermeniyiz' hezeyanlarıyla çıtasını yükseltmiştir. Hükümet, gündemi işgal eden her konuyu fırsat bilerek, sinsi ve gizli planlarını bugüne kadar anında devreye sokmuştur" dedi.

  "AKP'NİN EKTİĞİ AYRILIK TOHUMLARININ BOY ATMAYA BAŞLADI"

  Bahçeli, "AKP hükümetinin özgürleşme ve demokratikleşme olarak övdüğü Arap Baharı dalgası, görüldüğü kadarıyla otoriter hevesleri beslemiş, değişim dinamiklerinin doğal mecrasını tıkamış ve daraltmıştır. Mısır ve Libya örnekleri bunun için iyi bir misal teşkil etmiştir. Dışarıda özet olarak bunlar olurken, ülkemizde taşlar yerinden oynamakta, AKP'nin yaydığı fitnenin ve ektiği ayrılık tohumlarının boy atmaya başladığı görülmektedir. Bu kapsamda birbirine eklemlenerek güçlenen ve sürdürülebilir bir içerik kazanan vahamet halkaları, aziz milletimizin önünü kesmekte, geçiş ve ilerleyiş güzergâhını tuzaklamaktadır" dedi.

  "ANITKABİR BOTANİK PARKINA ÇEVRİLECEK"

  Bahçeli, "Dersim ayaklanmasını gündeme taşıyan sorumsuzlukla büyüyen gedik; Menemen tartışmasıyla açılmış, Uludere meselesiyle derinleşmiş, Yüksekova davasıyla boyut değiştirmiş, "Hepimiz Ermeniyiz" hezeyanlarıyla çıtasını yükseltmiştir. Hükümet, gündemi işgal eden her konuyu fırsat bilerek, sinsi ve gizli planlarını bugüne kadar anında devreye sokmuştur. Bu kapsamda olmak üzere; Başbakan'ın rahatsızlığı; timsah gözyaşlarını döken içten pazarlıkçı hükümet üyesine, herkesin kimliğini tanıma çıkışını yapma konusunda uygun zemin teşkil etmiş, Sürekli gündemde bulunan ve her meselenin doğrudan tarafı haline gelen bir grubun, yine bu dönemde şike konusu etrafında AKP'ye meydan okuması işitilmiş, Uludere tartışmaları sürerken 19 Mayıs törenleriyle ilgili çarpık ve art niyetli girişimlerin açığa çıkmasına şahitlik edilmiştir. Bundan sonra Anıtkabir'in botanik parkına çevrilmesi, İstiklal Marşı'nın susturulması, bölücülüğün tetikçisi olanlar tarafından önerilen okullardan "Andımızın"kaldırılması da etaplar halinde uygulamaya geçilebilecektir" dedi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir