Bahçeli: Emniyet müdürü hemen görevden alınmalı

Bahçeli: Emniyet müdürü hemen görevden alınmalı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Diyarbakır İl Emniyet Müdürü Recep Güven'in "Dağda ölen teröristlere ağlamıyorsanız insan değilsiniz" sözlerine değinen Bahçeli, "Mademki teröristlere ağlamayan insan değildir, o halde bu salonda insan da bulunmamaktadır" dedi.

Bahçeli'nin açıklamalarından önemli satır başları

"BU SALONDA HİÇ İNSAN BULUNMAMAKTADIR"

"Mademki teröristlere ağlamayan insan değildir, o halde bu salonda insan da bulunmamaktadır. Şehit anaları, şehit babaları ve Türk milleti bu bakışa göre insan değildir. Böylesi bir insanlık bize uzak dursun, bu insanlık tanımı bize yabancı olsun.

"ŞUURSUZ POLİS"

Sormak isterim ki, bu şuursuz polis müdürü kendisini ne zannetmektedir? Elinde PKK patentli insanlığı ölçüm cihazı mı vardır? Kimin insan olup olmadığını hangi vasıf ve yetkiyle dile getirmektedir? Emniyet mensuplarımızın kanına giren canilere ağlamayanları insan olmamakla itham eden bir insanlık fukarası, kime yaranmaya ve kimlere mesaj vermeye çalışmaktadır?

"KANDİL'İN PİYONU MU?"

Böylesi rezil düşüncelerle şeref ve şehit yuvası olan Türk Polis Teşkilatı'nda, bundan böyle nasıl görev yapmayı düşünmektedir? Herhalde Diyarbakır Polis Müdürü'nün kararnamesini Kandil ve İmralı müştereken imzalamış ve kahraman polislerimizin arasına sızdırmıştır. İnsanlığın bu kadar ucuzlatıldığı ve satılık bir meta haline getirildiği her halde rastlanır bir şey değildir. Bu şahsiyet Türk Polisini mi temsil etmektedir, yoksa Kandil'in bir piyonu mudur?

"O MÜDÜR DERHAL GÖREVDEN ALINMALI"

İçişleri Bakanı nerede, Başbakan neden sessizdir? O emniyet müdürü hemen görevden alınmalıdır."

Bahçeli: Emniyet müdürü hemen görevden alınmalı