Dolar
7.7185
-1.2575%
Euro
9.04
-1.5111%
Altın
1895.82
-0.1159%
Borsa
1145.24
1.9577%
G. Altın
471.156
-1.1289%
Bitcoin
83310.83
-1.1145%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 21 C

  Bahçeli FETÖ aracısını azarladı, kaset operasyonu başladı

  MHP'deki kaset terörünün Devlet Bahçeli'nin Gülen adına kendisine gelen önemli bir ismi azarlamasıyla başladığı ortaya çıktı.
  • Ajanslar
  • 29.08.2016 - 08:59
  Bahçeli FETÖ aracısını azarladı, kaset operasyonu başladı

  Bahçeli FETÖ aracısını azarladı, kaset operasyonu başladı #1

  MHP’den üst düzey bir yetkilinin aktardığı bilgiye göre, FETÖ elebaşı Gülen’e yakın kuruluşlar ve basın-yayın organlarına her zaman mesafeli duran MHP lideri Devlet Bahçeli, kendi programlarının takibi sırasında da akreditasyon uygulattı.

  Bu yasaklar yayın kuruluşları tarafından Pensilvanya’ya şikayet edilince Gülen devreye girdi. Şubat 2010’da Gülen’in görevlendirdiği, o dönem Türkçe Olimpiyatları Tertip Kurulu üyesi olan Prof. Dr. Şerif Ali Tekalan, Bahçeli’den randevu alarak görüştü. MHP’li yetkilinin aktardığına göre, şu an FETÖ soruşturmasında firari konumda olan Tekalan, görüşmede buzları eritmek amacıyla görüştüğü MHP Lideri Bahçeli’den ummadığı bir tepki gördü.

  BAHÇELİ'DEN AZAR

  Bahçeli, Gülen’e bağlı yayın kuruluşlarının MHP aleyhine aslı olmayan haberler yaptığını söyledi. Tekalan ise konuyu Türkçe Olimpiyatları’na getirerek “Türk birliği açısından yaptığımız faaliyetler çok önemli. Türklerin bulunduğu hemen her coğrafyada okullar açtık. Bu faaliyetlerimizi de Türkiye’de düzenlediğimiz Türk Olimpiyatları ile taçlandırdık” dedi.

  "BÖYLE GİDERSENİZ BİR GÜN ÜLKÜCÜLERLE KARŞI KARŞIYA GELECEKSİNİZ"

  Ancak, Tekalan’ın bu sözlerine de tepki gösteren MHP Lideri, “Türkiye’de Türkçe Olimpiyatları düzenliyorsunuz. Ama Erbil’de Kürtçe Olimpiyatları da yapıyorsunuz” diye konuştu. Bahçeli, “Böyle giderseniz bir gün ülkücülerle karşı karşıya geleceksiniz. O günden korkun” mesajını verdi.

  KONUŞMADAN 1 YIL SONRA KASET OPERASYONU YAPILDI

  Bu görüşmeden 1 yıl sonra MHP’ye kaset operasyonu yapıldı. Yönetimde görev alan önemli isimlerin özel hayatlarından gizli kayıt altına alınmış görüntüler internete sızdırıldı. Bahçeli’nin taviz vermemesi üzerine, başkanlık divanından 9 üye ayrılmak zorunda kaldı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir